Oficjalne stanowisko ratusza w sprawie działania firmy KOMUNALNIK

  • 18.05.2020, 16:32
  • KB
Oficjalne stanowisko ratusza w sprawie działania firmy KOMUNALNIK KB
Dziś, (18 maja) Urząd Miasta w Bydgoszczy wydał oficjalny komunikat w sprawie dalszej współpracy z firmą KOMUNALNIK, zajmującą się wywozem odpadów z kilku bydgoskich osiedli.

Komunikat dot. realizacji odbioru odpadów komunalnych w części miasta obsługiwanej przez firmę PHU Komunalnik:

W ramach możliwych i zgodnych z prawem działań, jako Miasto Bydgoszcz podjęliśmy następujące kroki:

  • naliczenie 101 650 zł kar umownych,
  • wdrożenie procedury  wezwań do odbioru odpadów pod groźbą realizacji odbiorów zastępczych,
  • w 24 przypadkach został zrealizowany odbiór zastępczy przez miejską spółkę ProNatura.

            Jednocześnie, mimo nadal niezadowalającej zarówno mnie jak i części mieszkańców jakości odbioru odpadów, dane statystyczne obrazują efekty podjętych działań. Poddaliśmy analizie dane w zakresie ilości odbieranych odpadów i porównaliśmy je z ilościami odbieranymi na dokładnie takich samych trasach pokonywanych przez śmieciarki w marcu 2020 r.        

            Firma PHU Komunalnik od momentu Sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 29 kwietnia 2020r., każdego dnia wykazuje nam liczbę zaangażowanych pracowników i wykorzystanie dostępnych pojazdów wprowadzając dwuzmianowy system pracy. Jednak, by przyśpieszyć proces zwiększenia jakości oczekiwaliśmy wykazania przez PHU Komunalnik, że dysponuje oraz będzie dysponować w sposób ciągły większą ilością pojazdów jak i dostępnych pracowników. Wobec powyższego firma PHU Komunalnik przedłożyła dokumenty, które to poświadczają.

            Firma PHU Komunalnik oświadczyła, że COVID -19 ma bezpośredni wpływ na jakość wykonywanej przez nią usługi oraz ze względu na art. 15r. ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, który w sposób szczególny chroni przedsiębiorców przed możliwością rozwiązania umowy z winy przedsiębiorcy, a także wobec przedstawionych danych, informuję, że nadal będziemy stosować kary finansowe, wezwania do realizacji odbiorów pod rygorem odbiorów zastępczych i w koniecznych sytuacjach stosować odbiory zastępcze na koszt PHU Komunalnik.

 

                                                                                                                                             Rafał Bruski

                                                                                                          Prezydent Miasta Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe