Tylko w harmonii z samym sobą, możesz prawdziwie cieszyć się życiem. Recenzja książki Ilony Gołębiewskiej „Zaczekaj na miłość” [RECENZJA]

  • 31.03.2020, 16:00
  • KB
Tylko w harmonii z samym sobą, możesz prawdziwie cieszyć się życiem. Recenzja książki Ilony Gołębiewskiej „Zaczekaj na miłość” [RECENZJA] Zaczekaj na miłość ILONA GOŁĘBIEWSKA NOWOŚĆ
Ilona Gołębiewska to pisarka młodego pokolenia, która ma na swoim koncie osiem ciekawych i dobrze rokujących powieści. Tym razem po raz trzeci zaprasza czytelników w podróż po Lipowym Wzgórzu i jego tajemnicach. Książka „Zaczekaj na miłość” będąca kontynuacją historii rodziny Horczyńskich ukazała się niedawno nakładem warszawskiego wydawnictwa MUZA.

Dzięki sprytnemu pisarskiemu zabiegowi powieść czyta się, jak odrębny scenariusz, więc jeśli jeszcze nie udało się Wam sięgnąć po poprzednie perypetie Horczyńskich – nic straconego.  Nowa książka Ilony Gołębiewskiej to coś więcej niż tylko zwykła historia miłosna, z małym prywatnym nieszczęściem w tle. Czytelnik zabierany jest w podróż po emocjach i bardzo delikatnych przeżyciach bohaterów. W całej tej opowieści nie chodzi tylko o to, by opisać miłosne rozterki, czy babskie wzloty i upadki. Autorka proponuje utożsamić się z postacią i poczuć jej doświadczenia na własnej skórze. Książka z pozoru lekka, ale przy tym pełna ciepła i wrażliwości, do której chce się powrócić przewijając kolejną stronę powieści.

Klara, bo tak ma na imię główna bohaterka nowej książki Ilony Gołębiewskiej - ma niespełna trzydzieści lat i jest jedną z lepszych modelek, które szybko podbijają show biznes. Jej wyjazd do Paryża okazuje się nie tylko strzałem w dziesiątkę, ale także pasmem niekończących się sukcesów. Nowe, ciekawe znajomości czy udział w pokazach mody znanych projektantów to tylko nieliczne z dobrodziejstw, jakie spotyka na swej drodze wzięta adeptka sztuki modowej.  Dobra passa niestety kończy się. I w tym momencie wkracza autorka, która umiejętnie wprowadza czytelnika w stan spokoju i harmonii. Zapewniając między wierszami, że wszystko potoczy się zgodnie z pewnym planem. Nieoczekiwane problemy osobiste, jak się później okazuje stają przyczynkiem do odkrycia zupełnie nowej rzeczywistości i co ważne – innego sposobu na życie.

Książka „Zaczekaj na miłość” to bardzo wnikliwa, esencjonalna podróż po zakamarkach ludzkiej psychiki. Tłem dla rozgrywających się emocji jest piękny krajobraz położonego malowniczo Lipowego Wzgórza, gdzie można nie tylko odpocząć, ale i zrozumieć po co tak naprawdę żyjemy. Czy walka bezinteresowna o pieniądze ma sens? A może egzystencja to zupełnie inne wartości? Na te i wiele innych pytań odpowiada Ilona Gołębiewska w swojej najnowszej publikacji. Warto po nią sięgnąć chociażby z samej ciekawości.  Kto wie, czy dzięki opisanym przez autorkę emocjom część z nas nie zmieni swojego punktu widzenia i nie wybierze innej – spokojniejszej wersji swojego życia.

Ilona Gołębiewska w swojej książce udowadnia, że aby pokochać – należy uporządkować swoje życie. Dotyczy to każdej jego sfery. Kiedy osiągniemy wewnętrzną harmonię, tylko wówczas będziemy na tyle silni, by otworzyć swe serce na drugą osobę. Autorka podkreśla, jak ważna jest szczerość, zaufanie i niesienie pomocy – tej bezinteresownej oczywiście.  Powieść pozwala zrozumieć, że należy podążać za głosem serca, otaczać się życzliwymi ludźmi i realizować swoje skryte i prawdziwe pasje.

Jest to obowiązkowa lektura, dla wszystkich chcących spojrzeć z dystansem na otaczający nas świat, a także dla tych wciąż wątpiących w sens swojego istnienia.

Mocna piątka.

Książka dostępna jest TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe