Bitcoin, czyli ciekawa alternatywa na ciężkie czasy

  • 26.03.2020, 06:59
  • KB
Bitcoin, czyli ciekawa alternatywa na ciężkie czasy fot. ilustracyjna
Koronawirus, czyli wpływ zdrowia na ekonomię. W ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy załamania rynków, spowodowane światową epidemią koronawirusa. Wszystko zaczęło się w Chinach, ale w bardzo krótkim czasie epidemia przeniosła się na kolejne kontynenty.

Sytuacja z dnia na dzień zmieniała się jak w kalejdoskopie, a ludzie znajdowali się w coraz to nowych okolicznościach. Wraz z zainfekowaniem kolejnych krajów i kolejnych osób, choroba powalała także ekonomię, rynek i lokalną walutę. W efekcie nie zamknęliśmy jeszcze pierwszego kwartału 2020 roku, a już głośno mówi się o nadchodzącym problemie ogólnoświatowym. Problemie, który wydaje się, że przyniesie w najbliższych latach wzrost bezrobocia, spadek PKB i doprowadzi w konsekwencji świat do kolejnego kryzysu. A jak pokazały poprzednie takie sytuacje, nie jest łatwo potem to wszystko naprawić. Czasem zajmuje to lata, a czasem i całe dekady.

Kryzys nie zawsze musi oznaczać czegoś złego

To z pewnością ciężki czas dla dużych firm i małych przedsiębiorców. Sporo stracili przedstawiciele wolnych zawodów, oraz pracownicy zatrudnieni na umowę – zlecenie. Ich sytuacja staje się coraz trudniejsza i coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań, testując choćby takie miejsca jak pl.the-bitcoin-profit.com. Jednak dla finansowych inwestorów czas ekonomicznych zawirowań to najlepszy czas aby uwolnić środki i iść na zakupy. Rynki spłynęły krwią i nawet najstabilniejsze spółki zanotowały dwucyfrowe spadki. Ludzie w panice wyprzedawali swoje papiery wartościowe, bojąc się o to, co przyniesie kolejny dzień i martwiąc się o własne zdrowie. W tym całym nieszczęściu można więc mówić o dość nieoczekiwanych przecenach. A jak każdy konsument wie, na przecenach można znaleźć czasem bardzo dobre okazje.

Bitcoin czyli nowa alternatywa dla starych alternatyw

Każdy zadaje sobie jednak pytanie. W co lokować swoje ciężko zarobione pieniądze? W trudnych i niepewnych czasach inwestor stara się ulokować zgromadzone środki w bezpiecznych przystaniach. One bowiem może i nie przyniosą mu szybkich i wielokrotnych zysków, ale pozwolą choćby przeczekać bez straty okres rynkowej destabilizacji. Co jest zatem w modzie w 2020 roku? Złoto, dolary czy euro? Inwestorzy zaczynają szukać dalej, patrzeć szerzej i coraz częściej decydują się na kryptowaluty. A jeśli krypotowaluty, to najbardziej znany Bitcoin, który stał się w krótkim czasie w zasadzie symbolem tego nowego rodzaju pieniądza. Bitcoin jest obecnie traktowany na równi z Euro czy brytyjskim Funtem. Staje się coraz bardziej bezpieczny, znany i dostępny, zachowując przy tym wszystkie zalety pozostałych krypotwalut.

Jak zacząć zarabiać z kryptowalutami

Może się okazać, że to właśnie teraz nastąpi pełny rozkwit i moda na te „nowe pieniądze”. Po pewnej stabilizacji, jaka nastąpiła po wielkim boomie, kryptowaluty mają szansę przejąć kolejny fragment rynku walut i inwestorów. Tylko jak zacząć na nich zarabiać, bo przecież nie kupując banknotów w banku czy kantorze. W Polsce nie mamy jeszcze zbyt wielu opcji, więc warto uważnie się rozglądać wśród dostępnych platform czy instrumentów. Warto zwrócić uwagę na opłaty, przyjazny interface dla użytkowników oraz bezpieczeństwo. Warto sprawdzić, aby mieć potem porównanie. Trzeba więc na tą trudną sytuację spojrzeć nieco bardziej pozytywnie i potraktować ją, jako okazję. Okazję na zmianę myślenia, na polepszenie swojej sytuacji finansowej, a przede wszystkim może to być okazją na zmianę swojej przyszłości.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe