Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Idziemy do ZOO

Wakacje w mieście też mogą być fajne. Długie letnie dni zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Które miejsce w naszym mieście jest idealne na spacery? Oczywiście Myślęcinek! Uwielbiany przez mieszkańców w każdym wieku.
Idziemy do ZOO
W odwiedzinach u Żubra

Autor: M.Nowak

Jako rodzice roczniaka wybieramy właśnie takie miejsca na spędzanie rodzinnego czasu. Ostatnio wybraliśmy się pierwszy raz z naszym maluchem do Zoo. To był świetny wybór. Zoo to takie miejsce, do którego prędzej czy później każdy trafia :) Znacie jakieś dziecko, które by nie lubiło zwierząt i nie chciało ich zobaczyć na żywo? Ja też nie znam. Bydgoskie Zoo jest przyjazne dzieciom w każdym wieku.

Niedaleko wejścia trafiliśmy do mini zoo dla najmłodszych. Widzieliśmy tam z bliska żółwie, króliki, osiołka, oraz kozy. Była również świnka, ale ukryła się zmęczona upałem. Dalej oglądaliśmy ptaki, żubry, wilki, niedźwiedzia, a także tygrysa, u którego możemy wejść na taras widokowy. W trakcie takiego spaceru, dziecko ma okazję poznać różne zwierzęta, dowiedzieć się skąd pochodzą, co je charakteryzuje i czym się żywią. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Pomimo upału, przyjemnie było przemierzać ścieżki wśród zieleni. Każdy rodzic wie, że czasami potrzeba chwili na jedzenie i odpoczynek. W zoo znaleźliśmy i takie miejsce, gdzie głodny i pełen wrażeń brzdąc mógł się posilić. Większe dzieci w tym czasie szalały na placu zabaw. Na koniec naszej wycieczki poszliśmy do budynku podziwiać przeróżne ryby, gady, a nawet delikatne i jakże piękne motyle. To był świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i idealna okazja do pokazania małemu człowiekowi co żyje wokół nas. Polecamy każdej rodzinie taki edukujący spacer.

W wakacje Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy jest otwarty:

  • lipiec-sierpień 10:00-19:00


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama