Prezydium K-P WRDS pozytywnie o działaniach Wojewody w sprawie Metronu

  • 29.03.2019, 11:27
  • KB
Prezydium K-P WRDS pozytywnie o działaniach Wojewody w sprawie Metronu KB archiwum
14 marca, podczas posiedzenia Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu, jego członkowie na bazie otrzymanych danych ze strony rządowej i firmy METRON oraz z indywidualnych pytań zadawanych w trakcie posiedzenia, nie wnieśli zastrzeżeń do podejmowanych przez Wojewodę czynności zmierzających do wykonania wyroków sądowych.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Prezydium K-P WRDS, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski, pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Prezes firmy METRON wraz z przedstawicielem Zarządu, przedstawicielami pracowników oraz radcą prawnym.

Prezydium K-P WRDS wysłuchało relacji z działań podjętych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Oprócz obowiązkowego zakresu, wynikającego z wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 18 lipca 2018 roku, obejmowały one również próby reaktywowania działalności Firmy, między innymi poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Prezydium wysłuchało także Prezesa Leszka Pilarskiego oraz radcy prawnego, mec. Małgorzaty Mierzwińskiej, którzy przedstawili sytuację firmy METRON oraz działania podejmowane przez Zarząd Firmy.

Członkowie Prezydium K-P WRDS, na bazie otrzymanych danych z prezentacji strony rządowej i firmy METRON oraz z indywidualnych pytań zadawanych w trakcie posiedzenia, nie wnoszą zastrzeżeń do podejmowanych przez Wojewodę czynności zmierzających do wykonania wyroków sądowych.

Zdaniem Prezydium reaktywacja spółki ma ważny wymiar społeczno-gospodarczy dla Torunia oraz regionu, jednakże decyzja o jej dalszych losach zależy od wywiązania się spółki z warunków określonych przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz wypracowania pomiędzy stronami wspólnego planu na ewentualne dalsze funkcjonowanie spółki na rynku.

W związku z powyższym Prezydium podjęło decyzję o monitorowaniu sytuacji spółki poprzez Zespół ds. polityki gospodarczej, rynku pracy i strategii rozwoju województwa działającego przy K-P WRDS.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe