Poznaj ciekawszą stronę Bydgoszczy w publikacji "Bydgoszcz przemysłowa"

  • 19.12.2018, 11:59 (aktualizacja 19.12.2018, 12:11)
  • KB
Poznaj ciekawszą stronę Bydgoszczy w publikacji "Bydgoszcz przemysłowa" KPCK
Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego dał asumpt do stworzenia publikacji przywołującej w popularnej, skrótowej formie wybrane firmy, które wpisały się w dzieje Bydgoszczy na przestrzeni XIX i pierwszej połowy XX wieku.

Książka wskazuje na nieruchomości związane z rozmaitymi dziedzinami wytwórczości przemysłowej. Ilustrowana jest materiałami archiwalnymi przygotowanymi przez Archiwum Państwowe w Bydgoszczy oraz dawnymi reklamami prasowymi.

Publikacja wydana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ukazała się dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu na jej realizację przez Miasto Bydgoszcz i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące wydawnictwo, które odbędzie się 20 grudnia 2018 (czwartek) o godz. 18.00 w Salonie Hoffman KPCK. Spotkaniu towarzyszyć będzie prelekcja na temat znaczenia dziedzictwa przemysłowego na przykładzie Poznania, którą wygłosi dr Gabriela Klause z Politechniki Poznańskiej. Wstęp wolny.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe