Giełda Pracy Work Park w Bydgoszczy

  • 30.10.2017, 10:41 (aktualizacja 13.11.2017, 12:53)
  • Grupa Tipmedia
Giełda Pracy Work Park w Bydgoszczy
Po raz kolejny w Bydgoszczy zorganizowane zostały targi prac – Giełda Pracy Work Park. Odbyły się one 17 października 2017 w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Była to niepowtarzalna okazja do spotkania się z pracodawcami m.in. z Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – organizatora wydarzenia.

2000 miejsc pracy w Bydgoszczy

Podczas Work Park w Bydgoszczy około 50 firm zaproponowało odwiedzającym około 2000 miejsc pracy. Szacuje się, że odwiedzających targi osób poszukujących pracy było nawet 5000.

Oferty pracy skierowano do różnych grup zawodowych, zarówno do pracowników z doświadczeniem, jak i do tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy w Bydgoszczy. W giełdzie udział wzięły duże firmy, jak Nokia, Promar, Belma, Lidl, Kaufland, Millennium Bank, Baumat, Id Logistics Polska, Tyco Eletronics, Pesa i wiele innych. Poszukiwały one pracowników na takie stanowiska, jak:

▪ pracownik biurowy (https://www.gowork.pl/praca/administracja;b),

▪ księgowa,

▪ specjalista ds. sprzedaży,

▪ technik,

▪ konstruktor form wtryskowych,

▪ inżynier związany z procesem przetwórstwa tworzyw sztucznych,

▪ spawacz,

▪ monter,

▪ operator maszyn CNC,

▪ specjalista IT,

▪ specjalista obsługi klienta zagranicznego.

Pracodawcy przekonywali kandydatów na pracowników do złożenia swoich aplikacji na konkretne stanowiska. Kusili premiami, pełnym etatem, pakietem szkoleń, pakietem socjalnym, ubezpieczeniem na życie, opieką medyczną czy kartą MultiSport. Chętnych na takie zatrudnienie na umowę o pracę nie brakowało.

Na angaż mogli liczyć także praktykanci i stażyści. Dzięki takim formom współpracy z korporacjami i mniejszymi firmami mogą oni gromadzić bezcenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości ich większą wartością na rynku pracy.

Druga edycja targów

Tegoroczna edycja Giełdy Pracy Work Park w Bydgoszczy była już druga z kolei. Pierwsza odbyła się w październiku 2016 roku i okazała się dużym sukcesem. Wzięło w niej udział 25 wystawców z Bydgoszczy i parku przemysłowego, którzy zaoferowali 600 ofert pracy, głównie w branży produkcyjnej, logistycznej i IT.

Podobnie jak w poprzednim roku, także teraz na giełdzie pracy w Bydgoszczy byli obecni doradcy zawodowi. Pomagali oni odwiedzającym w napisaniu dobrego CV i podpowiadali, jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Można też było skorzystać z usług fotografa i wizażystki, by wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe