Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 października 2024 20:25

Jak przygotować drona rolniczego do siewu i oprysku?

Nowoczesne technologie już na dobre zadomowiły się w wielu branżach, a w tym w rolnictwie. Zagadnienia związane z optymalizacją działań powiązanych z wysiewem i opryskiem upraw dotyczą coraz częściej użycia innowacyjnych dronów rolniczych. To zaawansowane technologicznie urządzenia latające, które umożliwiają przede wszystkim skuteczne zarządzanie plonem przy jednoczesnej optymalizacji kosztów związanych z utrzymaniem pól uprawnych. Chcesz dowiedzieć się, jak przygotować drona do wysiewu i oprysku? Zobacz krótki poradnik.
  • 01.10.2024 06:11
  • Autor: Grupa tipmedia
Jak przygotować drona rolniczego do siewu i oprysku?

Drony w nowoczesnym rolnictwie – dlaczego warto z nich korzystać?

Dotychczas wysiew ziaren oraz późniejszy oprysk w celu zabezpieczenia plonów wymagał poświęcenia sporo czasu i pełnego zaangażowania ze strony rolnika. Obecnie dron rolniczy znacznie ułatwia i przyśpiesza takie działania, co jednocześnie powoduje, że zarządzanie polami uprawnymi jest o wiele przyjemniejsze.

Kluczowe korzyści wynikające z inwestycji w drona rolniczego to:

  • mniejsze ryzyko ubytków w plonach,
  • możliwość prowadzenia działalności rolniczej w myśl ekologicznego podejścia,
  • mniejsze zużycie pestycydów podczas uprawy, dzięki łatwiejszemu wykrywaniu szkodników.

Dron do siewu i oprysku to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci zoptymalizować działania i zredukować koszty związane z utrzymaniem pól uprawnych, niezależnie od rodzaju zasianych ziaren.

Świetnym wyborem jest oprogramowanie DJI Terra Agriculture, które możesz mieć z licencją wieczystą lub na określoną liczbę stanowisk z ograniczeniem czasowym np. trzy stanowiska na jeden rok. Dzięki temu optymalizacja tras lotu i automatyzacja działań podczas oprysków i wysiewu jest o wiele łatwiejsza.

O czym trzeba pamiętać przed wysłaniem drona rolniczego na wysiew lub oprysk?

Kluczowe jest uzupełnienie pojemników na nasiona lub odpowiednie substancje przeznaczone do oprysku. Przed samym wylotem niezbędne jest też ustalenie trasy, prędkości oraz intensywności np. wysiewu ziaren lub oprysków. 

Wykorzystując innowacyjne oprogramowanie DJI Terra Agriculture możesz swobodnie zarządzać swoim gospodarstwem rolnym bez ryzyka, że dron zgubi się podczas pracy lub wyda nieodpowiednią dawkę oprysków na wybrane pola uprawne.

Przed wylotem zawsze sprawdź też stan techniczny wszystkich podzespołów drona oraz stabilność łączności bezprzewodowej ze sprzętem. To niezbędne, aby opryski lub wysiew odbywały się zgodnie z ustalonymi założeniami.

Na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem drona do oprysku lub wysiewu w rolnictwie?

Jest kilka czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się kupić konkretny model drona do zastosowania w swoim nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Najważniejsze aspekty determinujące opłacalność zakupu takiego urządzenia latającego to:

  • bezprzewodowa łączność z systemami GPS,
  • poziom precyzji nawigacji i mapowania terenu,
  • możliwość pracy w trudnych warunkach pogodowych,
  • pojemność baterii i czas pracy na jednym ładowaniu.

Staraj się też wybierać drony i oprogramowanie rolnicze, które będzie łatwe w obsłudze i z bezpośrednim dostępem do serwisu. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet w razie awarii sprzętu, będziesz w stanie szybko przywrócić go do pracy. 

Co najważniejsze… operator drona rolniczego powinien przejść kompleksowe szkolenie. Tylko wtedy masz możliwość wykorzystania pełnego potencjału drona. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac w rolnictwie kluczowe jest przygotowanie techniczne drona do działania. Dopiero wtedy zyskujesz realną szansę na optymalizację działań, redukcję kosztów oraz skuteczniejsze zarządzanie polami uprawnymi bez potrzeby wychodzenia z domu.

Artykuł sponsorowany