Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Google Workspace – zalety korzystania z e-maila firmowego w chmurze

E-mail firmowy to kluczowe narzędzie w komunikacji zarówno wewnątrz firmy, jak i w zewnętrznej komunikacji z klientami i kontrahentami. Wykupienie firmowej skrzynki u jednego z dostawców chmurowych pozwala zwiększyć elastyczność, bezpieczeństwo i uzyskać dostęp do wielu zaawansowanych funkcji tej usługi. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!
  • 11.06.2024 11:37
  • Autor: Grupa tipmedia
Google Workspace – zalety korzystania z e-maila firmowego w chmurze

Gdzie założyć e-mail firmowy? Najpopularniejsze opcje

Która poczta dla firmy będzie najlepsza i gdzie założyć e-mail? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż każde przedsiębiorstwo może mieć inne potrzeby i oczekiwania. Poniżej prezentujemy najczęstsze wybory:

Gmail – to uniwersalna poczta internetowa, która skupia zarówno użytkowników prywatnych, jak i firmowych. Jest szybka, bezpieczna i posiada jedne z najbardziej zaawansowanych filtrów antyspamowych na rynku. W podstawowej wersji jest dostępna za darmo, ale Google Workspace może znacznie poszerzyć jej możliwości.

Outlook – to propozycja od Microsoftu, która jest często wybierana przez tradycjonalistów. Jej ogromną zaletą jest to, że jest dostępna przez klienta poczty z poziomu pulpitu.

Proton Mail – dobre rozwiązanie dla tych, którzy przede wszystkim cenią sobie bezpieczeństwo korespondencji. Szyfrowanie stosowane w tej poczcie jest bardzo zaawansowane, ale z drugiej strony w swojej darmowej wersji oferuje ona zaledwie 1GB przestrzeni na wiadomości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do sprawdzenia artykułu „gdzie założyć email?” dostępnego na stronie FOTC. Znajdziesz tam dodatkowe propozycje i rozbudowane informacje na temat każdej z opcji!

Google Workspace a e-mail firmowy – najważniejsze zalety

Jeśli zależy Ci na dużej skalowalności i dostosowaniu poczty do potrzeb firmy, usługa Gmail dostępna w ramach Google Workspace może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wśród głównych zalet tego rozwiązania można wymienić między innymi:

Profesjonalny wizerunek – Google Workspace umożliwia tworzenie adresów e-mail w firmowej domenie, co budzi zaufanie klientów i wzmacnia profesjonalny wizerunek.

Łatwa integracja – Gmail w Google Workspace jest w pełni zintegrowany z innymi aplikacjami Google, co ułatwia współpracę i łatwe zarządzanie zadaniami w jednym systemie.

Duża przestrzeń w chmurze – w zależności od wybranego planu, użytkownicy mają do dyspozycji od 30 GB do nawet 5 TB przestrzeni na dane w chmurze. Eliminuje to problemy z przepełnionymi skrzynkami.

Mobilność i dostępność – dzięki chmurowemu charakterowi Google Workspace, użytkownicy mają dostęp do swoich e-maili i innych narzędzi z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Dostępne narzędzia, takie jak Mobile Device Management, pomagają też w odpowiednim zarządzaniu firmowymi urządzeniami w i zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa danych.

Dzięki wymienionym wyżej cechom, rozszerzona wersja Gmaila, dostępna w ramach Google Workspace, jest doskonałym wyborem dla firm, które chcą zwiększyć swoją efektywność i wznieść komunikację zewnętrzną i wewnętrzną na wyższy poziom.

Artykuł sponsorowany