Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Zakup wycieczki zagranicznej - przez Internet czy w biurze?

Kilka kliknięć czy może jednak rozmowa z profesjonalistą? Gdzie kupić wymarzoną zagraniczną wycieczkę? Wiele osób stoi przed dylematem jaki sposób będzie najlepszy – skorzystanie z Internetowych ofert czy pójście do placówki biura podróży. W naszym artykule prezentujemy wszystkie za i przeciw obu rozwiązań, dlatego dowiedz się, która forma będzie najlepsza dla Ciebie i zarezerwuj urlop marzeń!
  • 28.05.2024 07:35
  • Autor: Grupa tipmedia
Zakup wycieczki zagranicznej - przez Internet czy w biurze?

Zakup wycieczki zagranicznej – przez Internet czy w biurze?

Kilka ostatnich lat przyniosło nam wysyp internetowych biur podróży, które kuszą swoimi ofertami w niskich cenach, łatwością zakupów i dostępnością, stając się kuszącą alternatywą dla stacjonarnych biur. Bez względu na to czy zdecydujemy się na kupno wycieczki, którą oferuje nam Internetowe biuro podróży czy te znajdujące się w placówce warto podejść do tematu świadomie. W końcu kwota, którą inwestujemy, czasem w nasz jedyny urlop w ciągu roku, nie jest mała i nikt z nas nie chce czuć się rozczarowany.

Na co w takim razie zwrócić uwagę w obu przypadkach? Czym różnią się od siebie zakupy wakacji online od tych kupowanych w placówce? Poniżej prezentujemy wady i zalety obu rozwiązań.

Zakup wycieczki w biurze podróży – co trzeba wiedzieć?

W przypadku kupna wycieczki zagranicznej w stacjonarnym biurze podróży największą zaletą jest bezpośredni kontakt z wykwalifikowanym pracownikiem, który swoim doświadczeniem i wiedzą, a także znajomością preferencji klientów decydujących się na wybór wycieczki w biurze potrafi doradzić jak nikt inny. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku osób, które nie mają sprecyzowanych wakacyjnych planów czy wymarzonej destynacji, a także nie wiedzą na co zwrócić uwagę rezerwując miejsce na urlop. Specjalista pomoże Ci określić preferencje, dopasuje ofertę pod Twoje wymagania i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Taka fachowa pomoc pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy to dostajesz coś innego niż to na co się zdecydowałeś. Zakup wakacji w biurze to także komfort i bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, pytań czy ewentualnej reklamacji. Bezpośredni kontakt do osoby, z którą załatwiałeś formalności wiele ułatwia i daje poczucie bezpieczeństwa.

Do minusów zakupu wczasów w stacjonarnym biurze możemy natomiast zaliczyć ograniczenia czasowe związane z koniecznością wizyty w biurze w godzinach jego pracy, a także problemy w komunikacji pomiędzy klientem, a pracownikiem. Niezrozumienie w obszarze określenia oczekiwań klienta może prowadzić do dobrania oferty, która nie sprosta naszym oczekiwaniom.

Zagraniczne wakacje kupione przez Internet? Sprawdź, czy warto!

Zakup zagranicznych wakacji przez Internet zyskuje na popularności, na co wpływ ma przede wszystkim dostępność tej formy. Oferty internetowych biur podróży możemy szukać 24 godziny na dobą przez cały tydzień. Nikt nas nie popędza, do woli możemy przeglądać oferty, sprawdzać i porównywać ceny.

Sporym ułatwieniem w wyborze wycieczki mogą być również widoczne opinie innych klientów, z którymi możemy się gruntownie zapoznać. Przeglądanie wakacji online umożliwia nam również dzielenie się linkami z osobami mieszkającymi w innych miastach, z którymi planujemy wspólne wakacje. Informacje na stronie biura internetowego prezentowane są w sposób spójny, przejrzysty i intuicyjny co ułatwia przeglądanie i wybór.

A jakie są minusy takiego rozwiązania? Przede wszystkim brak bezpośredniego kontaktu z osobą, która może nam doradzić, pomóc czy sprecyzować oczekiwania. Pozostaje nam jedynie rozmowa przez komunikator lub telefoniczna, co dla wielu osób nie jest komfortowe.

Wątpliwości pojawiają się także w momencie, kiedy możliwości wyszukiwania na stronie są ograniczone i naszych oczekiwań nie możemy sprecyzować. Dostawka, dodatkowy pokój, zmiana długości pobytu, dodatkowe udogodnienia. Tu konieczny jest kontakt z biurem, co wydłuża proces rezerwacji.

Wadą zakupu wycieczki online jest również ogromna liczba ofert, które musimy przejrzeć i przefiltrować samodzielnie, co może zająć wiele godzin. Bardzo często opinie o hotelach w Internecie nie są miarodajne. Częściej oceny wystawiają osoby skrajnie niezadowolone, co wpływa na obniżenie rankingu danego hotelu, często naprawdę dobrego. Zdarza się, że pozytywne komentarze są sztucznie generowane przez co oceny kiepskiego zakwaterowania zostają zawyżone. W przypadku zakupu przez Internet wszystkie dodatkowe koszty, np. bagażu ponosimy sami.

Zakup wymarzonych wakacji to niełatwa i kosztowna sprawa, dlatego warto gruntownie przemyśleć sposób i miejsce, gdzie chcemy dokonać rezerwacji. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety, a decyzję musimy podjąć sami.

Artykuł sponsorowany