Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak wybrać rolety idealne do Twojego domu?

Rolety mogą być pięknym, a zarazem funkcjonalnym akcentem w aranżacji wnętrza. To element wyposażenia, dzięki któremu można kontrolować naświetlenie pomieszczeń, a także chronić własną prywatność przed spojrzeniami sąsiadów. Istnieje wiele rodzajów rolet, które różnią się między sobą wyglądem i stylem, a także sposobem i miejscem montażu. Jak wybrać odpowiednie? Oto krótki poradnik.
  • 24.11.2023 15:22
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wybrać rolety idealne do Twojego domu?

Dekoracyjne rolety jako element aranżacji okna

Aranżując pomieszczenie, i to niezależnie od tego, czy jest to salon, czy może dziecięca sypialnia, nie można zapomnieć o aranżacji okna. Okno to bardzo ważny element w pomieszczeniu, przez które do środka dostaje się naturalne światło i które ma ogromny wpływ na jego wygląd. Wystarczy zawiesić nową firankę lub prostą roletę, żeby nawet niewielki pokój zaczął prezentować się zupełnie inaczej.

Pod kątem swojego stylu dużym zainteresowaniem cieszy się roleta rzymska w ofercie sklepu Karnix.pl. To model, w którym materiał zawija się w ozdobne falbany. Funkcjonalnością w żaden sposób nie różni się od klasycznych rolet na rolce. Roleta rzymska to model dekoracyjny, który świetnie sprawdzi się na przykład w elegancko wyposażonym salonie.

Inną dekoracyjną propozycją są rolety plisowane firmy Karnix. To modele składające się w drobną harmonijkę, które świetnie prezentują się w eleganckich, nowoczesnych, a także biurowych przestrzeniach. Rolety plisowane to ciekawy model, który umożliwia coś, na co nie pozwala żadna inna propozycja tego typu. Taką roletę można zablokować na dowolnej wysokości okna, dzięki czemu nie trzeba zaciemniać go w całości, żeby zablokować dostęp rażących promieni słonecznych.

Pełne zaciemnienie czy przytulne rozproszenie światła?

Rolety okienne mogą służyć do całkowitego zaciemnienia pomieszczeń, w tym na przykład w sypialni, gdzie nawet odrobina światła może utrudniać zaśnięcie. Są jednak pomieszczenia, w których nie jest potrzebne całkowite zaciemnienie, a jedynie roleta, która rozproszy intensywne światło słoneczne. Przed wyborem modelu do Twojego domu, zastanów się nad tym, czego od niej oczekujesz.

Pod kątem zaciemnienia warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wykorzystany materiał. Rolety zaciemniające posiadają grubą tkaninę, która nie przepuszcza światła. Niekoniecznie musi być ciemna – choć często zaciemniające modele mają ciemne kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać grubą zaciemniającą tkaninę na przykład w jasnym odcieniu beżu.

Warta uwagi jest również roleta dzień noc firmy Karnix o ciekawej i funkcjonalnej budowie. Taki model składa się z materiałowych paneli, których ustawienie można dowolnie regulować. Kiedy panele nachodzą na siebie, wpuszczają do pomieszczenia naturalne światło. Gdy się rozchodzą, zaciemniają okno.

Wybór rolety pod kątem sposobu jej montażu

Przed wyborem rolety zastanów się, w jaki sposób zamontujesz ją nad oknem i dobierz odpowiedni model. Najczęściej spotyka się trzy rodzaje montażu: nad oknem, na ramie okiennej oraz na suficie. Wyjątkiem są rolety zewnętrzne w sklepie Karnix, które, montowane do fasady budynku, mogą wymagać innych rodzajów mocowań.

Cała oferta rolet na Karnix.pl w przypadku modeli wewnętrznych jest dostosowana do trzech najczęstszych sposobów montażu. Za najłatwiejszy uważa się montaż na ramie okiennej, który jest bezinwazyjny i nie wymaga wiercenia. To rozwiązanie polecane wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca nad oknem oraz do mieszkań wynajmowanych, w których właściciel nie wyraża zgody na stały montaż takich elementów wyposażenia. Montując roletę nad oknem, konieczne jest wywiercenie otworów, jednak taki montaż również ma swoje zalety. Jedną z nich jest możliwość otworzenia okna bez ograniczenia funkcjonalności rozwiniętej rolety.

--- Artykuł sponsorowany ---