Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wybór idealnego pędzla do golenia - który model sprawdzi się najlepiej?

Lubisz tradycyjne metody golenia? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, jak ważnym akcesorium jest dobrze dobrany pędzel. Okazuje się, że to niepozorne akcesorium ma duży wpływ na jakość i przyjemność wynikająca z golenia na mokro. Zobacz, jakie pędzle warto wybierać, a których lepiej unikać.
  • 27.10.2023 11:29
Wybór idealnego pędzla do golenia - który model sprawdzi się najlepiej?

Najpopularniejsze rodzaje pędzli do golenia 

W specjalistycznych sklepach znajdziemy pędzle do golenia z naturalnego oraz syntetycznego włosia. Różnią się one ceną, jakością, trwałością, czy sprężystością. Przed laty dość dużą popularnością cieszyły się nylonowe pędzle, jednak obecnie odchodzi się od ich stosowania, ze względu na ostre i nieprzyjemne w dotyku włosie. Aktualnie największym uznaniem cieszą się akcesoria wykonane z: 

● sierści borsuka, 

● sierści dzika, 

● końskiego włosia, 

● włókien syntetycznych. 

Pędzel do golenia z naturalnej szczeciny borsuka od wielu lat jest uważany za najlepszy produkt, jednak osoby dysponujące ograniczonym budżetem mogą bez obaw sięgnąć po włosie konia, sierść dzika lub włókna syntetyczne. 

Pędzel z sierści borsuka - dla prawdziwych koneserów 

Pędzle wykonane ze szczeciny borsuka to luksusowy produkt, który tworzy bardzo gęstą pianę i jest niezwykle przyjemny w dotyku. Włosie tego zwierzęcia świetnie wchłania wilgoć, co pozwala na efektywne nałożenie produktu. Pędzel do golenia z sierści borsuka doskonale masuje skórę twarzy - miękkie i sprężyste włókna zapewniają przyjemne doznania. Co ciekawe, do produkcji pędzli można używać sierści różnego rodzaju. Miłośnicy twardych włókien mogą sięgnąć po klasę Pure Badger, która charakteryzuje się wysokim stopniem twardości. Panowie szukający bardzo dobrych akcesoriów będą zadowoleni z pędzla klasy Fine Badger, z kolei koneserzy luksusu powinni szukać najwyższej klasy Silvertip Badger, który jest produkowana z delikatnej sierści znajdującej się na szyi borsuka. 

Pędzel z włosiem naturalnym czy syntetycznym? 

Pędzel do golenia z naturalnego włosia spodoba się mężczyznom lubiącym delikatne i odporne na odkształcenia akcesoria. Warto postawić na dodatki z sierści dzika, które są sprężyste i długowieczne oraz zapewniają wspaniały masaż twarzy. Pędzle z końskiego włosia zaskakują miękkością. Są one produkowane z końskiej grzywy - podczas jej obcinania zwierzętom nie dzieje się krzywda. Pędzle z włókien syntetycznych szczególnie spodobają się alergikom i weganom. Sztuczne włosy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ nie wchłaniają wilgoci. 

Wybór pędzla do golenia - przydatne wskazówki 

Czy wiesz, czym powinien charakteryzować się idealny pędzel do golenia? Podczas dokonywania wyboru koniecznie zwróć uwagę na: 

● Twardość pędzla - sztywne modele pasują właścicielom gęstej brody, a miękkie są przeznaczone dla panów mających wrażliwą skórę. 

● Długość i średnicę pędzla - im jest większa, tym łatwiej wytworzyć i nanieść pianę. 

● Sposób wykonania - zwróć uwagę, czy pędzel nie jest farbowany, by tylko imitował klasę Silvertip. Wybieraj związane modele, które nie łysieją tak, jak klejone akcesoria. Pędzel do golenia posłuży nam przez wiele lat, jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać. Po każdym użyciu należy go umyć i osuszyć - dzięki temu przez długi czas nie straci swoich naturalnych właściwości.

Artykuł sponsorowany