Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Artykuły

Na podbydgoską plażę dojedziesz autobusem
Na podbydgoską plażę dojedziesz autobusem

Jak informuje ZDMiKP, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, uruchomiono w okresie wakacyjnym dodatkowe kursy i wydłużono niektóre trasy autobusowe. Dzięki temu szybko i wygodnie można dotrzeć na działkę czy podbydgoskie plaże.

19.07.2024 10:26    1
Podejrzany o spowodowanie wypadku w Małkach ustalony
Podejrzany o spowodowanie wypadku w Małkach ustalony

28-letni mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie wypadku drogowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

18.07.2024 17:07
Piąta rocznica śmierci Mieczysława Franaszka. Spotkanie poetyckie
Piąta rocznica śmierci Mieczysława Franaszka. Spotkanie poetyckie

W czwartek, 31 lipca 2024 r. o godz. 15.50 na cmentarzu Starofarnym przy ul Grunwaldzkiej 15 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie poetyckie upamiętniające piątą rocznicę śmierci Mieczysława Franaszka z udziałem: Bogdana Chmielewskiego, Mieczysława Giedrojcia, Joanny Gładykowskiej-Rosińskiej, Małgorzaty Grajewskiej, Grzegorza J. Grzmot-Bilskiego, Jarosława Jakubowskiego, Magdaleny Jóźwiak, Jana Kaji, Grzegorza Kalinowskiego, ks. Franciszka Kameckiego, Macieja Krzyżana, Krystyny Mazur, Adama Michalaka, Alicji Mozgi, Aliny Rzepeckiej, Lucyny Semińskiej, Bartłomieja Siwca, Marka Kazimierza Siwca, ks. Jana Sochonia, Jacka Solińskiego, Hanny Strychalskiej, Wiesława Trzeciakowskiego i Romy Warmus.

18.07.2024 15:03    1
Już od niedzieli zabytkowym Jelczem do Exploseum
Już od niedzieli zabytkowym Jelczem do Exploseum

Jak podaje ZDMiKP, od niedzieli (21 lipca) do końca wakacji, będzie kursować specjalna linia turystyczna do Exploseum. Dla Pasażerów zaplanowano nie tylko podróż zabytkowym Jelczem, ale też zwiedzanie dawnej fabryki materiałów wybuchowych. Atrakcja jest bezpłatna i organizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

18.07.2024 14:19    1
Na terenie bydgoskiej elektrociepłowni zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Na terenie bydgoskiej elektrociepłowni zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy

Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.

18.07.2024 12:57    1
Personalizacja kubków reklamowych: Jak stworzyć unikalne projekty?
Personalizacja kubków reklamowych: Jak stworzyć unikalne projekty?

Personalizowane kubki reklamowe to doskonały sposób na promocję firmy, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. W artykule omówimy, jak stworzyć unikalne projekty kubków reklamowych, które przyciągną uwagę i zapadną w pamięć odbiorcom.

18.07.2024 11:33
Co sprawdzić w aucie przed wyjazdem na wakacje?
Co sprawdzić w aucie przed wyjazdem na wakacje?

Przygotowanie samochodu przed wyjazdem na wakacje to bardzo ważny krok, który zapewni bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. Niezależnie od modelu samochodu, odpowiednie przygotowanie auta do lata może uchronić nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami na drodze. W artykule omówimy najważniejsze czynności, na które szczególną uwagę należy zwrócić przed dłuższym wyjazdem, aby auto było gotowe na każdą trasę. Jak przygotować samochód do podróży? Przeczytaj artykuł!

18.07.2024 09:17
Pościel - Kluczowy Element Komfortu w Sypialni
Pościel - Kluczowy Element Komfortu w Sypialni

Pościel jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej sypialni. Po ciężkim dniu pracy często marzymy o zanurzeniu się w miękką, wygodną pościel i zasypianiu w błogim spokoju. Dlatego warto zadbać o odpowiedni poziom komfortu w naszym łóżku, a kluczową rolę odgrywa tu wybór dobrej pościeli, która zapewni nam spokojny sen.

18.07.2024 08:06
Stylowe i wygodne ubrania XXL na co dzień: co warto wybrać?
Stylowe i wygodne ubrania XXL na co dzień: co warto wybrać?

Znalezienie ubrań w rozmiarze XXL nie musi być wyzwaniem. Moda XXL oferuje wiele opcji, które są zarówno stylowe, jak i wygodne. W tym artykule przedstawimy najciekawsze propozycje na co dzień, które warto mieć w swojej szafie.

18.07.2024 06:14
Wojewoda odwołał woj. konserwatora zabytków Sambora Gawińskiego
Wojewoda odwołał woj. konserwatora zabytków Sambora Gawińskiego

Wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel odwołał wojewódzkiego konserwatora zabytków Sambora Gawińskiego - poinformował Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Wojewoda wystąpi o uzgodnienie z generalnym konserwatorem zabytków powołania na to stanowisko Izabeli Brzostowskiej.

17.07.2024 13:08    1
Taśma termotransferowa - do czego służy?
Taśma termotransferowa - do czego służy?

W naszym codziennym życiu wykorzystujemy różnego rodzaju przedmioty i materiały. I chociaż część z nich z łatwością znajdziemy w swoim najbliższym otoczeniu, nie wiemy o nich wiele. Dobrym przykładem jest taśma termotransferowa, wykorzystywana powszechnie m.in. do zadruku etykiet papierowych.

17.07.2024 11:29
Kujawsko-pomorskie: Areszt dla sprawców rozboju z użyciem maczety
Kujawsko-pomorskie: Areszt dla sprawców rozboju z użyciem maczety

Działania policjantów z Grudziądza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Sprawcy są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w Grudziądzu. Jeden z nich, posługując się maczetą, groził pracownikowi lokalu usługowego. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

17.07.2024 11:24
ZUS Bydgoszcz: Do 30 listopada trwa nabór wniosków o 300 plus
ZUS Bydgoszcz: Do 30 listopada trwa nabór wniosków o 300 plus

Wnioski o świadczenie 300 plus cały czas wpływają do ZUS-u. Ponad 79,3 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego. ZUS wypłacił już pierwsze świadczenia. Na konta uprawnionych w regionie trafiło niemal 132 tys. zł.

17.07.2024 10:45    1
Odzieżowy pchli targ i kobiece spotkania bydgoskim centrum handlowym
Odzieżowy pchli targ i kobiece spotkania bydgoskim centrum handlowym

„Babskie sprawy” będzie wydarzeniem, które zapewni uczestniczkom wiele pozytywnych, kobiecych emocji. W sobotę 20 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz będzie można sprzedać rzeczy, w których się już nie chodzi lub zakupić nowe zaledwie za grosze. Na uczestniczki czekają również porady stylistki i wizażystki. W spotkaniu będzie można wziąć udział od godziny 11.00 do godziny 16.00. Wstęp wolny.

16.07.2024 16:00
Opublikowano listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy
Opublikowano listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy

Dziś (17 lipca) w południe opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszczy. Do 19 lipca br. uczennice i uczniowie mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia. Listę przyjętych poznamy 22 lipca o godz. 12:00

16.07.2024 14:38    1
pochmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

Komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Tylko szkoda, ze niemal od razu Placówka dostając taką pokaźną darowiznę, Dyrektor tej placówki postanowił - zarządził nie przewozić dzieci(Swoich dzieci) do innych Placówek, w której akurat podlega dane dziecko. Chociaż inne Placówki z Polski do innej Placowki z transportem nie robią takich problemów. Myślę, że Pani Hanna Zwolenska nie powinna szczycić sie tym ze ma na wycieczki dla dzieci, jak przecież nie ma na przewóz dzieci np. do ich rodzinnych domów czy tez z innej Placówki.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 17:18Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Tylko szkoda, ze niemal od razu Placówka dostając taką pokaźną darowiznę, Dyrektor tej placówki postanowił - zarządził nie przewozić dzieci(Swoich dzieci) do innych Placówek, w której akurat podlega dane dziecko. Chociaż inne Placówki z Polski do innej Placowki z transportem nie robią takich problemów. Myślę, że Pani Hanna Zwolenska nie powinna szczycić sie tym, ze ma na wycieczki i wyjazdy dla dzieci, jak przecież nie ma na przewóz dzieci do ich rodzinnych domów.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 17:13Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: AlfTreść komentarza: A Królowej Jadwigi w latach 60 - tych były drzewa!!! Ulice bez drzew są ohydneData dodania komentarza: 17.07.2024, 16:04Źródło komentarza: Nowe chodniki przy Królowej JadwigiAutor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama