Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

IMGW: W sierpniu temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C.

W sierpniu temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Najcieplej będzie w dniach 5-11 sierpnia - powiedział PAP specjalista od prognoz numerycznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Radosław Droździoł.
  • Źródło: PAP
IMGW: W sierpniu temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C.

Autor: Fot. PAP/Darek Delmanowicz

"Według naszej ostatniej prognozy długoterminowej dotyczącej temperatury i opadów, sierpień może być miesiącem ze średnią miesięczną temperaturą powietrza powyżej normy z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej" - poinformował Droździoł.

 

Dodał, że model amerykański w ostatnich dniach pokazywał temperatury do nawet 40 st. C, natomiast jego prawdopodobieństwo jest niższe niż 50 procent. Według modelu europejskiego najcieplej będzie w dniach 5-11 sierpnia.

 

"Przyszły tydzień będzie naprawdę ciepły. Nie mamy na co narzekać, temperatury wyniosą około 25-30 st. C." - powiedział specjalista IMGW.

 

Wskazał, że najcieplej będzie na południu i południowym wschodzie kraju. "Między 12 a 25 sierpnia będzie już chłodniej. Z kolei pod koniec miesiąca, między 26 sierpnia a 1 września znowu przyjdzie ocieplenie" - przekazał Droździoł. Temperatura wyniesie wtedy około 25 st. C.

 

Według ostatniej prognozy IMGW temperatura maksymalna w zestawieniu miesięcznym wyniesie 29 st. C. "Chociaż model amerykański wskazuje nam temperatury do 36 st. C., podejrzewam, że to się bardzo zmieni, a z tych 36 st. C. zostanie ledwo 30 st. C." - powiedział ekspert.

 

Według IMGW, w ostatnim wakacyjnym miesiącu zdecydowanie lepiej wybrać się na południe Polski. "Rejony podgórskie na pewno będą cieplejsze niż północna część kraju" - wskazał Droździoł.

 

Podobnie będzie kształtowała się pogoda na południu Europy. "Cały czas dochodzą informacje o pożarach, które obserwujemy w Grecji czy na Bałkanach" - dodał. 

 

(PAP) mbed/ agz/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: A konkretnie? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: Student Treść komentarza: Ale bełkot Data dodania komentarza: 10.06.2026, 06:59 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: <a href=“https://apartamentobrasil.com/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Od środy obowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami Autor komentarza: Jaw4don Treść komentarza: Czyta się to jak jakiś bełkot o historię chodzi o jaką historię czego historie o smaki kogo smaków nic nie jest tutaj napisane normalny bełkot Data dodania komentarza: 30.05.2026, 20:29 Źródło komentarza: Fordon zaprasza na "Wiślane Wici". Historyczny piknik i rejsy po rzece już 30 maja Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Kobieto ogarnij się jak chcesz żeby dzieciar kąpał się w skażonej widzie z patologuą to może potem walczyć o życie. To jest najgłupszy pomysł. Tam jest piękny park do spacerów i obserwacji przyrody i ptaków drzew i roślin. Zniszczą ostatnie zielone miejsca w tym mieście. Mieszkam w pobliżu więc takich ptaków jak tam nie ma i już nie będzie. To jest unikatowe miejsce. Basen powinien być przy Astorii tak jak było kiedyś. Tam jest projekt bardzo interesujący i mądry na basen. Zapoznaj się a potem się wypowiadaj. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:10 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Co za brzydactwo. Projektant powinien się wstydzić takie szkaradztwo. Co to ma być? To oszpeci nabrzeże. Nie jest potrzebne żadne kąpielisko w tym miejscu. Tam jest piękna przyroda i ptaki. Mieszkam w pobliżu i zbieranie się na noc ptaków to jest coś fascynującego. Rano wylatują to jest prawdziwe piękno. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:03 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama