Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kujawsko-pomorskie: Areszt dla sprawców rozboju z użyciem maczety

Działania policjantów z Grudziądza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Sprawcy są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w Grudziądzu. Jeden z nich, posługując się maczetą, groził pracownikowi lokalu usługowego. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
Kujawsko-pomorskie: Areszt dla sprawców rozboju z użyciem maczety

Autor: KMP Grudziądz

W miniony piątek (12.07.2024) do jednego z lokali usługowych w Grudziądzu wszedł mężczyzna, który grożąc pracownikowi maczetą zażądał wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Napastnik zabrał z lokalu gotówkę w kwocie blisko 2000 zł oraz dwa telefony, a następnie wraz ze wspólnikiem odjechał samochodem.


 

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Grudziądza, a także policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej. Wspólna praca przyczyniła się do wytypowania podejrzewanych. Funkcjonariusze namierzyli ich miejsca zamieszkania.


 

W niedzielę (14.07.2024) przystąpili do realizacji i zatrzymali dwóch mężczyzn, 36-latka z powiatu sztumskiego i 24-latka z Malborka. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli dowody, w tym między innymi maczetę, którą wykorzystali do przestępstwa. Zatrzymani zostali doprowadzeni do grudziądzkiej komendy.


 

36 i 24-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Następnie prokurator wnioskował do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przychylił się do wniosku prokuratura i aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy.


 

Teraz może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Dobre stanowisko !!!! Toruń byl zawsze zakompleksiony. Od grudnia 1939Data dodania komentarza: 11.12.2025, 13:37Źródło komentarza: List otwarty Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do marszałka województwaAutor komentarza: Beren62Treść komentarza: Autorze... Jest BYDGOSKI ZAWISZA...Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:48Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: JprdlTreść komentarza: Pewnie zaskoczę autorów tekstu: Zawisza to był rycerz, mężczyzna, więc "w kompleksie BYDGOSKIEGO Zawiszy".Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:10Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w Bydgoszczy
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama