Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy na żużlu

W jaki inny sposób jak nie na żużlowo pożegnać się przed długą zimą z własną publicznością? Pomysł organizacji turnieju zrodził się szybko i od razu ze zwykłego spotkania naszych zawodników na torze zrobiła się impreza z wieloma atrakcjami.
I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy na żużlu

Sam turniej, to sposób na pożegnanie się z sezonem 2016 przez zawodników Polonii z własnymi kibicami. Ligowe potyczki zakończyły się meczem w Rawiczu, a ostatni raz kibice Gryfów swoją drużynę widzieli podczas sierpniowego pojedynku z łotewskim Daugavpils. O tytuł żużlowego mistrza Bydgoszczy walczyć będą: Andriej Kudriashov, Marcin Jędrzejewski, Victor Kulakov, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło, Oskar A. Gollob, czy Tomek Orwat. Swoim podopiecznym ma zamiar żużlowy kunszt pokazać również Jacek Gollob.

Do grona polonijnej „paczki” dołączyć się chce Wadim Tarasienko. Swój udział potwierdził również Kelvin Fajfer, który w biało – czerwonych barwach wystąpił gościnnie podczas bydgoskiej rundy MDMP.

Przed Trybuną Główną zorganizowana zostanie wystawa motocykli żużlowych oraz będzie można zapoznać się ze zbiorami kolekcjonerskimi pana Jarosława Gamszeja .

Mamy zamiar sprawdzić również, czy z jazdą na żużlu jest tak jak z tą na rowerze „jak raz się nauczysz to nigdy nie zapomnisz”. Atrakcją Mistrzostw będą pokazowe jazdy zawodników związanych z Klubem w przeszłości: Bizoń, Bukiej, Patynek, Bewicz, (lata 70.), J. Woźniak, W. Cieślewicz, Cisoń, Ziarnik, P. Glucklich (lata 80.). Zarówno organizatorzy jak i zaproszeni goście sami zastanawiają się, jak to będzie z tym wejściem w łuk!

Występy byłych zawodników odbywać się będą w przerwach turnieju zasadniczego.

Stan toru przed zawodami sprawdzą biegacze z sekcji lekkoatletycznej Polonii Bydgoszcz im. Klemensa Biniakowskiego, którzy pokonają dystans 1920m (5,5 okrążenia). Sekcja powstała z inicjatywy biegaczy – amatorów, którzy swoim zaangażowaniem chcą przypominać o wielosekcyjności Klubu założonego w 1920 roku przez Edmunda Szyca.

Zawody rozpoczną się 30 września, 17:00

Harmonogram:
- 16:30 otwarcie wystawy przed Trybuną Główną
- 16:45 bieg sekcji lekkoatletycznej
- 17:00 start pierwszego biegu I Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy

Bilety:
Normalny – 20 zł
Ulgowy – 10 zł (dzieci ze szkół podstawowych w wieku 8-13 lat)
Dzieci do 7 roku życia – wstęp wolny.

Wejściówki będą tylko na Trybuną Główną, sprzedaż odbywać się będzie w dniu imprezy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama