Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach regionu

7 wypadków drogowych bez ofiar śmiertelnych, 12 osób rannych, 73 kierujących pod wpływem alkoholu - to bilans weekendu sylwestrowego i początku Nowego Roku. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 9 osób zostało rannych.
Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach regionu

Autor: KWP w Bydgoszczy

Podczas minionego sylwestrowego weekendu (29.12-01.01.2024r.) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 73 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. 

Ta liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy policji w walce z nietrzeźwością na kujawsko-pomorskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Policjanci spodziewają się również, że część osób, które wyjechały na Sylwestra, wydłuży swój wypoczynek aż do następnej niedzieli. Do tych kierowców apelujemy o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu podczas powrotu. Na trasach wlotowych do miast możemy spodziewać się wzmożonych kontroli ruchu drogowego, podczas których policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i będą zwracać szczególną uwagę na łamiących przepisy ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: płatnikZUSTreść komentarza: Gratuluję ale jednocześnie współczujęData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:29Źródło komentarza: Finaliści z Kujawsko-Pomorskiego jadą na finał Olimpiady ZUS w WarszawieAutor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama