Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:16
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Na co wybrać się do Teatru Polskiego w czerwcu?

W czerwcu – ostatnim miesiącu sezonu artystycznego 2022/2023 – Teatr Polski w Bydgoszczy zaprosi widzów na trzy spektakle. Na małą scenę TPB z okazji Dnia Dziecka powróci „Plastusiowy pamiętnik”, starsi widzowie po raz kolejny będą mogli obejrzeć „Komediantkę”. Z okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich – 4 czerwca – Teatr Polski zaprezentuje spektakl „Nic o nas bez nas” oparty na twórczości dokumentalnej Krzysztofa Kieślowskiego.
Na co wybrać się do Teatru Polskiego w czerwcu?

Autor: fot. Natalia Kabanow

Dzień Dziecka w TPB

Czerwcowy repertuar TPB otworzą pokazy spektaklu „Plastusiowy pamiętnik” w reż. Leny Frankiewicz. Przygody czerwonego ludzika i jego przyjaciół  z drewnianego piórnika zostaną zaprezentowane najmłodszym widzom z okazji ich święta aż trzy razy – 1 i 2 czerwca o godz.10.00 oraz 3 czerwca o g.16.00 na małej scenie TPB.

O zwykłych ludziach w Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

4 czerwca - w Dzień Wolności i Praw Obywatelskich -  Teatr Polski przygotował dla widzów wyjątkowy spektakl – „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze. Polsko-gruzińska produkcja, która była inspirowana dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, opowiada o niewidzialnej pracy fizycznej ludzi, którzy na co dzień są pomijani. Pracownice tkalni co dwie godziny odchodzą od maszyn i wykonują ćwiczenia fizyczne - muszą pozostać sprawne, by mogły szyć spodnie i sukienki dla całego kraju. Górnik dostaje wypłatę, idzie spłacić długi w sklepie i w banku i czeka na kolejny miesiąc i kolejną wypłatę.

Spektakl, w którym może przejrzeć się każdy z nas, zostanie zaprezentowany 4 czerwca o g.19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy Placu Wolności 9.

Na zakończenie sezonu w siedzibie - „Komediantka”

10 i 11 czerwca na Małą Scenę TPB powróci „Komediantka” w reżyserii Anity Sokołowskiej. Adaptacja klasycznej powieści Reymonta opowiada o losach Janki Orłowskiej, młodej dziewczyny, która nie widzi się w zaplanowanej dla siebie roli żony i zamierza zostać aktorką. Pełna ideałów dziewczyna ze wsi przyjeżdża do stolicy, żeby dołączyć do towarzystwa teatralnego dyrektora Cabińskiego. Towarzystwo latem gra w tak zwanym teatrzyku ogródkowym - na scenie pod gołym niebem połączonej z kawiarnią, jesienią zaś - jedzie w objazd po miastach prowincjonalnych. Jak potoczą się jej losy i czy uda się osiągnąć zamierzone cele?

Czerwcowe pokazy „Komediantki” – 10 czerwca o g.19.00 oraz 11 czerwca o g.18.00 na małej scenie TPB.

Bilety na spektakle repertuarowe są dostępne na stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy w zakładce „KUP BILET ONLINE”. Bilety można także zakupić w kasie biletowej Teatru (wejście od strony Parku Kochanowskiego, od ul. 20 stycznia 1920 r.) w godzinach jej otwarcia, tj. od środy do piątku od 14.00 do 18.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama