Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa hala

Kujawsko-Pomorskie zostało niezwykle wyróżnione, lata starań i ciężkiej pracy sprawiły, iż po raz drugi w historii nasze województwo stanie się organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026 w lekkiej atletyce. Wyjątkowe uznane wiąże się również z niemałym wyzwaniem. Impreza stanie się okazją do rozwoju i zwiększenia zainteresowania Bydgoszczą, już teraz wiadomo, że na terenie Zawiszy powstanie wyjątkowa hala z widownią.
Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa hala

Autor: JK

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak brzmi oficjalna nazwa najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. Decyzja rady World Athletics była tematem dzisiejszej (23 marca) konferencji prasowej, w której uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radny Jacek Gajewski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński

Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych. Jestem przekonany, że mistrzostwa rozgrywane w Arenie Toruń przyniosą nam wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i będziemy mogli z dumą oklaskiwać sukcesy biało-czerwonych – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Pomimo, że mistrzostwa odbędą się w Toruniu, Bydgoszcz także odegra w nich dużą rolę. Wielu zawodników dotrze do Polski nawet dwa lub trzy tygodnie przed samymi zawodami. Częśc z nich zostanie zakwaterowania właśnie w Bydgoszczy, gdzie będą mieć okazje do treningów. Miasto doczeka się wreszcie własnej hali sportowej na terenie Zawiszy z widownią na aż 300 miejsc. Usłyszeć można także głosy, że w podziemiach obiektu powstanie także hala do uprawiania profesjonalnego strzelectwa sportowego. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
BZG 13.04.2023 17:38
Mój komentarz, jak Michała. Żeby można mówić o Gent. Agrm., to trzeba mieć do czynienia z gentelmenami, a nie prostakami i załganymi chamami z tego Grajdołu z 3 kościołami, jednym ratuszem i 5 kamienicami! B-szcz ma fatalnych, ciotowatych polityków, a tamtej zajadłej 160-tys. mieścinie trzeba wyrywać z gardła to, co nam kradną od początku tego nieszczęsnego dla B-szczy województwa!! PiS ma klęcznik u Rydzyka, a bRuski B-szcz w d... Oddanie Camerimage to zbrodnia + sport i wszystko inne, a tym znojom calbeckowym dano z budżetu Polski 0,5 miliarda na Centrum Camerimage, czyli z naszych, też bydgoskich, podatków NA PRYWATNĄ IMPREZĘ! To B-szcz musiała zdegradować siebie, żeby ten Grajdoł uczynić współstolicą, a tym znojom ciągle mało, jak ruSSkim faSSzystom, bo właśnie taką mentalność mają ci toruńscy troglidyci!! DOŚĆ TEGO!

Michał 24.03.2023 14:43
To jest komedia. Wszystkie umowy z Toruniem -Gentlemen's agreement - wzięły w łeb - żużel oni, my lekkoatletyka- co się stało - hala na ul Bema, która przykrywa czapką ten projekt. Dalej Opera Nova w Bydgoszczy i Hala Widowiskowa na Jordankach - już wiele wydarzeń (koncertów, wydarzeń) omija Bydgoszcz i odbywa się w Toruniu. Można mnożyć przykłady. Budowanie takiej hali bez pewnego rozmachu i ambicji to tak czy siak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Marzy mi się Bydgoszcz znów była traktowana tak jak na to zasługuje.

słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama