Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoska Astoria miejscem przygotowań Reprezentacji Polski do mistrzostw świata

Olimpijski basen w Bydgoszczy po raz kolejny został wybrany na miejsce zgrupowania najlepszych polskich pływaków. Na obiekcie Astorii trenują olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy.
Bydgoska Astoria miejscem przygotowań Reprezentacji Polski do mistrzostw świata

Źródło: UMB//Robert Sawicki

Licząca ponad 20 osób reprezentacja po raz kolejny pojawiła się na treningach w Bydgoszczy.  Reprezentanci Polski właśnie u nas przygotowują się do najważniejszych tegorocznych występów w roku przedolimpijskim. Najważniejszymi imprezami w tym roku będą dla pływaków lipcowe mistrzostwa świata w japońskiej Fukuoce, uniwersjada i młodzieżowe mistrzostwa Europy.

- Cieszymy się z tego, że nasz obiekt zyskał uznanie czołowych pływaków i pływaczek w Polsce. Korzystają nie tylko z basenu, ale też z siłowni i odnowy. Widać, że w Bydgoszczy czują się bardzo dobrze i chętnie tutaj wracają - mówi Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez Bydgoskich Obiektów Sportowych. W Bydgoszczy trenują m.in. wielokrotny medalista MŚ i ME Radosław Kawęcki, ubiegłoroczny medalista MŚ Ksawery Masiuk, medalista ME Jakub Majerski, czy medalistka mistrzostw Europy juniorów Laura Bernat. 

Przypomnijmy, że basen Astoria jest największą bydgoską pływalnią. Otwarty w 2021 r. obiekt powstał w miejscu dawnego kompleksu sportowego Astoria. Basen ma 50 m długości. Oprócz tego na obiekcie znajdują się m.in. siłownia, sauny, jacuzii. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama