Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Ostatni bieg edycji CITY TRAIL już w niedzielę

Przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, w ramach którego w okresie jesienno-zimowym odbywa się pięćdziesiąt biegów w dziesięciu miastach. Bydgoszcz jest jednym z nich. W niedzielę, 19 marca odbędzie się piąty, ostatni bydgoski bieg w edycji 2022/2023. Zawody będą szczególne, bo po raz pierwszy w historii medale za ukończenie cyklu będą wręczane po ostatnich zawodach.
Ostatni bieg edycji CITY TRAIL już w niedzielę

Autor: Tomasz Czachorowski

Jak podaje organizator zawodów, elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 15 marca. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i pamiątkowy medal, trzeba ukończyć minimum 3 z 5 biegów.  Dotychczas odbiór medali był możliwy na oficjalnym zakończeniu sezonu, organizowanym kilkanaście dni po ostatnim biegu. W tym roku formuła uległa zmianie i pamiątkowe krążki będą do odbioru już w dniu piątego, zamykającego sezon biegu, w okolicy mety w Myślęcinku. Nagrody będą z kolei wręczone 22 marca, w klubie Organic Fitness (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 33). Osoby, które nie odbiorą medali w niedzielę, będą mogły to zrobić od 22 marca we wspomnianej lokalizacji. 

Niedawno Ambasadorką CITY TRAIL została Alicja Konieczek. To specjalistka od dystansu 3000m z przeszkodami. Reprezentowała Polskę w IO w Tokio. 

Bieganie w okresie jesienno-zimowym jest zazwyczaj trudniejsze niż w innej części roku z uwagi na kilka czynników: chłodniejsze, krótsze dni i mniej słońca, które powodują przygnębiającą aurę i sezonową depresję. Jednak dzięki CITY TRAIL, mamy możliwość, aby sport - bieganie zimą było czymś wspaniałym i budującym pod okres wiosenny i letni. Takie urozmaicenie w monotonnym treningu zimowym jest bardzo dobre także dla głowy, pomaga utrzymać motywację. Charakter biegów CITY TRAIL to także możliwość zdobycia nowych znajomych, bo biegi przyciągają wiele osób z pasją. Nie można zapominać o naturalnej nawierzchni, na której startujemy podczas CITY TRAIL. To świetny bodziec treningowy, który wzmacnia nie tylko stopy, kostki, Achillesy i biodra, ale powoduje mentalne przygotowanie pod tak popularne w Polsce biegi uliczne, które przecież nie zawsze odbywają się na idealnych, płaskich trasach. - zachęca olimpijka. 

Niedzielne zawody to także akcja skierowana do kobiet - Puchar Siły Kobiet, organizowany we współpracy z Herbapolem Poznań. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dla pań oraz nagrody dla trzech najszybszych zawodniczek.

Już w styczniu poznaliśmy najlepszą zawodniczkę sezonu CITY TRAIL w Bydgoszczy. Jest nią Olga Ochal, która wygrała 3 biegi. Natomiast wśród mężczyzn sytuacja jest nadal otwarta. Na końcowy triumf mają szansę Paweł Ochal, Miłosz Tomaszewski, Adrian Bednarek i Jędrzej Wolski

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi CITY TRAIL odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia - w warszawskim Lesie Bielańskim. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MelchiorTreść komentarza: Pań Burczyk wspolodpowiada za fatalna pozycję UKW w kraju Tak nisko jeszcze nie było Prof Mendlik to czysta karta.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 22:45Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: Doc.Treść komentarza: II runda była przeciw Burczykowi. Nikt go nie lubi.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 06:51Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: ObecnyTreść komentarza: Pan Redaktor umie dodawać?? 38+28=66, 66-2=64 czyli 1 głos przeszedł i 1 nieobecny. Dlatego wygrał. Prof Burczyk jest nielubiany /słusznie/ - głównie za swoje zarozumialstwo i tyle.Data dodania komentarza: 15.04.2024, 20:47Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: W.W.Treść komentarza: Trzeba się czepiać bo ten portal był zawsze rzetelny i obiektywny, aż nagle pojawił się lewy dziwoląg i psuje renomę !Data dodania komentarza: 15.04.2024, 08:43Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: MilenaTreść komentarza: co się czepiacie Redaktora przecież on opisuje Bydgoszcz w pigułce.Data dodania komentarza: 14.04.2024, 13:31Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: RenataTreść komentarza: Kiedy wreszcie doprowadzony będzie do porządku bulwar między mostem tramwajowym a Astorią, teraz tam jest błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Gdzie są służby miasta, monitoring wcześniej wykonanych prac. Nie ma. Zrobione i na tym koniec. Skandal.Data dodania komentarza: 13.04.2024, 13:16Źródło komentarza: Nowe linie tramwajowe na Szwederowo oraz rozbudowa pętli w Myślęcinku
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama