Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Po raz czwarty rusza konkurs „Innowacyjny Samorząd”

Serwis Samorządowy PAP zaprasza wszystkie samorządy do udziału w konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych samorządów, a także chęć inspirowania innych do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Konkurs odbywa się już po raz czwarty.
Po raz czwarty rusza konkurs „Innowacyjny Samorząd”

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Głównym kryterium oceny w konkursie jest nowatorstwo oraz efektywność zastosowanych rozwiązań. Praktyka dotychczasowych edycji pokazuje, że projekty wcale nie muszą być duże i kosztowne - czasami wystarczy drobna zmiana, nietuzinkowy pomysł, by coś zaczęło lepiej funkcjonować.

Nagrody zostaną przyznane w sześciu kategoriach: miasta duże - powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, powiaty oraz samorządy województw.

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania to: cyfryzacja, ochrona środowiska - zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, finanse, polityka rozwoju - tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, proinnowacyjność - tworzenie warunków do rozwoju innowacyjności, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna.

Laureatów konkursu wyłoni kapituła, w której zasiądą przedstawiciele samorządów, ministerstw oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone podczas gali, która planowana jest na 25 maja w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 237 projektów. W gronie laureatów znalazła się gmina Czerwonak za wdrożenie projektu e-Odpady, Zduńska Wola za aplikację Stop Smog i powiat Tarnowski za Lokalny System Ostrzegania Powodziowego. Szprotawa ujęła kapitułę pierwszą na świecie upcyklingową kładką na łopacie turbiny wiatrowej, a Katowice - wprowadzeniem sklepów socjalnych. Spośród samorządów województw wygrało kujawsko-pomorskie za Kujawsko-Pomorską Szkołę Internetową. W sumie nagrodziliśmy 18 projektów.

Patronat honorowy nad konkursem objęły Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://innowacyjnysamorzad.pap.pl/.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 22°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama