Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Za nami drugi bieg sezonu CITY TRAIL Bydgoszcz

W drugim biegu sezonu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy, który odbył się 4 grudnia wzięło udział 365 osób. Zwycięzcą został czwarty w październikowym biegu - Miłosz Tomaszewski. Wśród kobiet najszybszą była podobnie, jak w poprzednich zawodach w Myślęcinku - Olga Ochal. Trzecie zawody edycji tego przełajowego cyklu są zaplanowane na 15 stycznia.
Za nami drugi bieg sezonu CITY TRAIL Bydgoszcz
Zwycięzca biegu głównego - Miłosz Tomaszewski (fot. Tomasz Czachorowski)

5-kilometrowa trasa była dzisiaj wyjątkowo wymagająca. Ścieżki pokryte były topniejącym śniegiem, który skutecznie spowalniał i utrudniał zadanie biegaczom. W takich warunkach najszybszy - Miłosz Tomaszewski - uzyskał wynik 15:57.

Warunki były dzisiaj trudne, ale ja czuję się dobrze na takim podłożu. Regularnie biegam ze swoim psem - wyżłem weimarskim, więc przyzwyczaiłem się do nieprzewidywalnych sytuacji. Jestem pewien, że to dzisiaj zaprocentowało. 

Miłosz Tomaszewski, zwycięzca wczorajszych zawodów.

Drugie miejsce zajął Adrian Bednarek, z czasem 16:02, a trzeci był Paweł Ochal (czas 16:13). 

W rywalizacji kobiet najszybszą była Olga Ochal, która uzyskała wynik 18:20. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (czas 19:48), a trzecia była Karolina Kruber (wynik 20:30).

Wśród startujących była Sylwia Andrzejewska, pasjonatka sportu, od niedawna mocno zaangażowana w bieganie.

Od lat zajmuję się fitnessem. Bieganie pojawiło się w moim sportowym życiu niedawno i aktualnie stało się jego niezwykle ważną częścią. Biegam 4-5 razy w tygodniu. Postanowiłam nawiązać współpracę z profesjonalnym trenerem, by bezpiecznie robić postępy. Okazuje się, że jest naprawdę nieźle i czuję, że mogę znacznie więcej. Myślę też o startach triathlonowych w przyszłości.

Sylwia Andrzejewska, szósta zawodniczka dzisiejszego biegu

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 122 młodych sportowców. 

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Myślęcinku oraz na ścieżkach Nadleśnictwa Żołędowo. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL odbywają się także w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który odbędzie się 1 kwietnia 2023.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem zawodów jest Fundacja Krok do Natury.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bydgoszczanin 21.01.2023 18:47
Super😀

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama