Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Już wkrótce odbędą się zawody Enea Żnin Triathlon

Choć nowe zawody triathlonowe odbędą się już za kilka miesięcy, to prace nad ich przygotowaniem już trwają! Organizatorzy zaproszą tysiące gości z całego kraju, centrum zawodów zlokalizowane będzie w Cukrowni Żnin. Patronat tytularny nad wydarzeniem objął energetyczny koncern Enea, a w przygotowanie zawodów zaangażują się lokalne samorządy.
Już wkrótce odbędą się zawody Enea Żnin Triathlon
Materiały prasowe
Autor: fot.: Enea Żnin Triathlon

Serce Enea Żnin Triathlon, czyli start/meta oraz strefy zmian będą zlokalizowane na terenie Cukrowni Żnin.
Szybkie i widowiskowe trasy pozwolą śledzić rywalizację zawodników z całej Polski. Organizatorzy zakładają, że z wyzwaniem startu w triathlonie może zmierzyć się aż 1000 zawodników!

 

Zawody odbędą się 29 maja 2022 aż na trzech dystansach. Dzięki temu w zawodach mogą wziąć udział nie tylko doświadczeni zawodnicy, ale też debiutanci, chcący spróbować swoich sił w triathlonie.
Do wyboru są:

 

  • 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu)
  • 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu)
  • 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22,1 km biegu)

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach, w których każdy z uczestników pokonuje jeden z etapów wchodzących w skład triathlonu (pływanie/rower/bieganie).
 

Przygotowania zawodów w Żninie od 2022 roku podjął się zespół odpowiedzialny między innymi za organizację największych zawodów triathlonowych w Polsce: Enea Bydgoszcz Triathlon.

- Żnin ma wszystko, czego potrzebują triathloniści: świetną lokalizację, infrastrukturę i zaangażowany samorząd. Niesamowite wrażenie robi też zrewitalizowany obiekt Cukrowni Żnin, który od momentu otwarcia zaczął przyciągać gości z całego kraju, a także otworzył swoje podwoje przed sportowcami i ich rodzinami. Dlatego to właśnie w Żninie zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne zawody triathlonowe w naszym portfolio. - opowiadają Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński z komitetu organizującego wydarzenie -

Niezmiernie cieszy nas wsparcie tytularne zawodów w Żninie przez firmę Enea już od pierwszej edycji. To daje nam stabilne podstawy do rozwijania zawodów Enea Żnin Triathlon w wieloletniej perspektywie.  Ważne jest także zaangażowanie gospodarzy, czyli lokalnych samorządów.
Dzięki temu możemy wspólnie tworzyć wydarzenie na skalę ogólnopolską i zapewnić jego uczestnikom mnóstwo niezapomnianych emocji!

 

Jako firma odpowiedzialna społecznie, angażujemy się w rozwój społeczności lokalnych i życie regionów, w których działamy. Jednym z przejawów naszego zaangażowania jest wsparcie zawodów sportowych. Enea Żnin Triathlon będzie kolejnym wydarzeniem sportowym odbywającym się w Żninie, którego Enea jest sponsorem tytularnym - nasza marka wspiera wyścig kolarski Enea Pałuki Tour. Podczas żnińskiego triathlonu kibice mogą liczyć na Strefę Rodzinną od Enei. Jedną z atrakcji jaką przygotowujemy dla najmłodszych są zawody Enea Tri-Fun. To rozgrywki dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, których głównym celem jest dobra zabawa. Liczę, że pod koniec maja spotkamy się na Enea Żnin Triathlon – powiedział Mirosław Jamroży, wiceprezes Enei Pomiary.


Enea Żnin Triathlon to zawody idealne na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie.

29 maja na zawodników czeka wydarzenie z wieloma atutami, z których najważniejsze to:
* Idealne warunki do ścigania i uzyskiwania nowych życiówek na bardzo szybkich trasach
* Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, zlokalizowany tuż nad Jeziorem Żnińskim Dużym, który zapewnia atrakcje dla zawodników i ich rodzin
* Doskonała lokalizacja Żnina i bezpośrednie sąsiedztwo trasy S5 sprawiają, że na start z Bydgoszczy można dojechać w 30 minut, a dojazd z Poznania zajmuje tylko godzinę!

 

- 29 maja 2022 roku Żnin stanie się stolicą polskiego triathlonu! Cieszę się, że po roku przerwy triathloniści z całego kraju znów przybędą do gminy Żnin, aby rywalizować na trzech dystansach. Tym razem za przeprowadzenie żnińskich zawodów odpowiadać będą organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon. Organizacja żnińskiego triathlonu przez drużynę przygotowującą największe zawody w Polsce świadczy o tym jak dużym potencjałem dysponuje Żnin. W oczach uczestników konferencji prasowej można dostrzec błysk zainteresowania i zaangażowania. Każdemu z nas zależy bowiem na tym, aby 29 maja nastąpiło w Żninie nowe otwarcie. Widząc zaangażowanie osób odpowiadających za organizację wydarzenia jestem przekonany o sukcesie Enea Żnin Triathlon. Zapraszam do Gminy Żnin – do EPICentrum Polski! - powiedział Roberta Luchowski - Burmistrz Żnina

 

- Powiat żniński od wielu lat wspiera liczne wydarzenia sportowe, aktywnie promując region pod hasłem #PowiatŻnińskiAktywnie. Z zadowoleniem przyjąłem informację, że po wyścigu kolarskim Enea Pałuki Tour czy cyklu imprez biegowych Grand Prix Pałuk których jesteśmy współorganizatorem, na terenie powiatu organizowane będzie kolejne duże przedsięwzięcie sportowe – Enea Żnin Triathlon.

To bardzo cieszy, ponieważ realizacja tego typu wydarzeń jest zbieżna z naszym podejściem do promowania sportu, tak profesjonalnego, jak i uprawianego rekreacyjnie oraz amatorsko. Teren powiatu żnińskiego znakomicie nadaje się do organizacji Enea Żnin Triathlon, poprzez liczne jeziora znajdujące się na Pałukach, atrakcyjne trasy rowerowe i wyjątkową infrastrukturę turystyczną gotową przyjąć zawodników z całego kraju. - powiedział Andrzej Hłond – Wicestarosta Żniński

 

O atutach Żnina jako miejsca atrakcyjnego turystycznie opowiadał Damian Czajkowski, dyrektor Cukrowni Żnin: - Bardzo cieszy nas fakt, że możemy być częścią kolejnego po Enea Pałuki Tour, i przede wszystkim tak dużego, wydarzenia sportowego w Cukrowni Żnin. Tym bardziej, że idea naszego obiektu jest spójna z założeniem organizatorów - chcemy dać ludziom to, co w dzisiejszych czasach najważniejsze, czyli możliwość wspólnie spędzonego czasu.
Zawodnicy i ich rodziny będą mieli do dyspozycji szereg atrakcji, z których duża część mieści się na terenie Cukrowni Żnin, miejsca-gospodarza zawodów

 

- Cukrownia to prawdziwe miasto w mieście z szerokim wachlarzem możliwości. Współorganizując zawody chcemy zadbać nie tylko o samych uczestników, ale też o ich najwierniejszych kibiców. Poza tym, to świetna okazja do spędzenia wspólnego weekendu. Do dyspozycji jest park wodny z atrakcjami dla najmłodszych, SPA, kręgielnia, własny browar, całoroczna sala zabaw i kino. Z początkiem wiosny uruchamiamy też wypożyczalnię rowerów i sprzętu wodnego.
Dzięki tym wszystkim możliwościom Enea Żnin Triathlon może zyskać miano prawdziwie rodzinnej imprezy, będącej atrakcją nie tylko dla uczestników, ale i dla ich rodzin.

 

Mamy również nadzieję, że unikatowość naszego obiektu będzie jednym z elementów zachęcających do wzięcia udziału w zawodach - w końcu to prawdopodobnie jedyna fabryka cukru na świecie, w której powstał hotel. - przedstawiał Damian Czajkowski.

 

Zapisy ruszają już 10 lutego!

Rejestracja na zawody zostanie otwarta już w czwartek, 10 lutego, o godzinie 18:00
Zawodnicy rejestrujący się najszybciej korzystają z obniżonych opłat wpisowych.

Czekają one na pierwszych zapisanych na poszczególnych dystansach:
* 1/8 i 1/4: 50 i 100 kolejnych pakietów
* 1/2 aż 100 takich pakietów (z 250 ogólnie dostępnych)

Komplet informacji znajduje się na stronie www.ZninTriathlon.pl


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama