Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Ogólnopolski konkurs „Zabytek Zadbany 2021” rozstrzygnięty! Kujawsko-pomorskie zabytki laureatem

Poznaliśmy zwycięzców w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zabytek Zadbany" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. O miano laureatów i wyróżnionych ubiegać się mogli właściciele i zarządcy zabytkowych nieruchomości, którzy wzorcowo i konsekwentnie prowadzili działania badawcze, rewitalizacyjne, konserwatorskie i budowlane. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Ogólnopolski konkurs „Zabytek Zadbany 2021” rozstrzygnięty! Kujawsko-pomorskie zabytki laureatem
Autor: Materiały prasowe

Do konkursu zgłoszonych zostało 136 zabytków z 15 województw. Łącznie w 6 kategoriach konkursowych Jury nagrodziło 21 obiektów zabytkowych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wśród laureatów znalazły się Koszary Bramy Chełmińskiej Twierdzy Toruń – Muzeum Twierdzy Toruń - obiekt zabytkowy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Komisja konkursowa - w kategorii adaptacja obiektów zabytkowych - wyróżniła Muzeum Okręgowe w Toruniu za utrwalenie oryginalnej substancji zabytkowej oraz prace przystosowujące wnętrza i otoczenie Koszar Bramy Chełmińskiej Twierdzy Toruń do nowej funkcji muzealnej, przeprowadzone z poszanowaniem jego autentyzmu i integralności.

Zespół koszar Bramy Chełmińskiej powstał w latach 1886–1888, w miejscu dawnego bastionu twierdzy toruńskiej. Stanowi jeden z najciekawszych przykładów zachowanej architektury militarnej z końca XIX i początku XX wieku na terenie miasta.

Adaptację kompleksu koszar do nowej - muzealnej funkcji przeprowadzono z zachowaniem w jak największym stopniu oryginalnej substancji zabytkowej, a dostosowane do wnętrza środki wystawiennicze harmonizują prostą formą z charakterem obiektu, nie zaburzając odbioru substancji zabytkowej.

Pełna Lista laureatów i wyróżnionych w konkursie „Zabytek Zadbany” znajduje się na stronie http://nid.pl/pl/Dla_wlascicieli_i_zarzadcow/Aktualnosci/news.php?ID=4648.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1038 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt