Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szumowski: W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW ws. głosowania korespondencyjnego

W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW ws. głosowania korespondencyjnego; myślę, że będzie to dotyczyć pojedynczych gmin, gdzie jest najwięcej osób chorych - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
  • Źródło: PAP
Szumowski: W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW ws. głosowania korespondencyjnego

Autor: Materiały prasowe/screen

Pytany w Programie I Polskiego Radia o rekomendacje dotyczące głosowania korespondencyjnego, Szumowski odparł, że obecnie trwają analizy dotyczące m.in. zapadalności na koronawirusa. "W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW" - powiedział.

Dopytywany, czy będą takie gminy, w których zarekomenduje taki sposób głosowania, Szumowski odparł: "myślę, że będą". Dodał jednak, że - jego zdaniem - będą to "pojedyncze gminy". "Te, które mają najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore i które mają najwyższą zapadalność" - wskazał.

Szef MZ podkreślił jednocześnie, że w stosunku do obecnej sytuacji epidemiologicznej jest realistą. "Wiem, że są ogniska, wiem, że te ogniska będą się pojawiały, dopóki nie będziemy mieli szczepionki (...), co jakiś czas będziemy słyszeli, że ten czy inny zakład pracy czy takie środowisko jest w kwarantannie i tak będziemy żyli jeszcze do końca roku - albo do wiosny, do lata" - powiedział.

Na pytanie, czy na jesieni możemy spodziewać się powrotu pewnych obostrzeń, Szumowski potwierdził. "Tak, dlatego, że będzie i epidemia grypy, i epidemia COVID-19 naraz" - zauważył minister.

(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ krap/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama