Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cieszyński: Pakiety maseczek, rękawiczek i płynów dla POZ i aptek jeszcze tym tygodniu

Pakiety maseczek, rękawiczek i płynów trafią do placówek podstawowej opieki zdrowotnej i aptek jeszcze w tym tygodniu – zapewnił w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
  • Źródło: PAP
Cieszyński: Pakiety maseczek, rękawiczek i płynów dla POZ i aptek jeszcze tym tygodniu

Autor: fot. ilustracyjna

"Pakiety maseczek, rękawiczek i płynów trafią do POZ i aptek jeszcze w tym tygodniu, pierwsze 1300 wyszło wczoraj we współpracy z @PocztaPolska, kolejne dziś i jutro" – napisał w środę na Twitterze wiceminister.

Odniósł się w ten sposób do wpisu prezesa Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie" Jacka Krajewskiego.

Krajewski ocenił na TT, że "apele do ministra zdrowia i prezesa NFZ pozostają praktycznie bez odpowiedzi". "Jedyną jak dotąd reakcją było przekazanie kilka tygodni temu każdej placówce POZ 5 l płynu dezynfekcyjnego i po kilka sztuk maseczek ochronnych" – napisał.

Zakażenie koronawirusem od 4 marca, kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2347 osób, 35 z nich zmarło.

(PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mok/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama