Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powstało oficjalne Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 23 listopada 2016 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.
Powstało oficjalne Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz

Autor: MN

W związku z brakiem rozporządzeń wykonawczych do Ustawy o związkach metropolitalnych, a tym samym brakiem możliwości powołania takiego związku w naszym regionie, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaproponował sąsiadującym z miastem jednostkom samorządu terytorialnego współpracę na rzecz wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego, zacieśniania relacji oraz promocji regionu w formule stowarzyszenia samorządów. Wzorując się na modelu współpracy, jaki od kilku lat z sukcesami sprawdza się w Poznaniu czy Gdańsku, podjęto działania na rzecz utworzenia takiego stowarzyszenia.

15 września 2016 r. odbyło się Zebranie Założycielskie, na którym przedstawiciele19 miast i gmin oraz dwóch powiatów podjęli uchwały o powołaniu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, wyborze władz oraz przyjęciu statutu. Wcześniej rady powyższych samorządów wyraziły aprobatę dla tej inicjatywy przyjmując stosowne uchwały.

Członkami Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz zostały następujące jednostki samorządu terytorialnego: miasto Bydgoszcz, powiat bydgoski i powiat nakielski oraz gminy Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Sadki, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Rojewo i Żnin.

W skład Zarządu stowarzyszenia weszli:

Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy – Prezes Zarządu

Wojciech Porzych – starosta powiatu bydgoskiego – Wiceprezes Zarządu

Tomasz Miłowski – starosta powiatu nakielskiego - Wiceprezes Zarządu

Robert Luchowski – burmistrz gminy Żnin - Wiceprezes Zarządu

Wojciech Sypniewski – wójt gminy Osielsko – Członek Zarządu

Rafał Żurowski – wójt gminy Rojewo - Członek Zarządu

Teresa Substyk – burmistrz gminy Solec Kujawski - Członek Zarządu

Członkami Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia zostali:

Stanisław Gliszczyński – burmistrz gminy Koronowo

Dariusz Wądołowski – wójt gminy Pruszcz

Marek Szaruga – burmistrz gminy Kcynia

Końcowym etapem kilkumiesięcznego procesu tworzenia stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz była rejestracja organizacji w Krajowym Rejestrze Sądowym. W najbliższym czasie utworzone zostanie biuro stowarzyszenia, które będzie odpowiedzialne za koordynację statutowych zadań.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 23 listopada 2016 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomasz 06.12.2016 17:42
Tak ważne wydarzenie a TV Bydgoszcz nie informuje.

bezchmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Jeśli nie będzie poprawiona droga dojazdu i wyjazdu to nowy obiekt też będzie klapą.Data dodania komentarza: 23.10.2025, 21:00Źródło komentarza: Na Glinkach powstaje największy park handlowy Bydgoszczy. Pierwsi klienci w I kwartale 2026Autor komentarza: jaTreść komentarza: Małe zaangażowanie władz regionalnych wojewódzkiego samorząduData dodania komentarza: 21.10.2025, 21:27Źródło komentarza: Port Lotniczy Bydgoszcz z rekordowym trzecim kwartałem — ponad 152 000 pasażerówAutor komentarza: Krytyk GlinkiTreść komentarza: Pożyjemy zobaczymy, oby wszystko się udało i wyremontowali ulicę dojazdową od ul.CmentarnejData dodania komentarza: 21.10.2025, 14:10Źródło komentarza: Na Glinkach powstaje największy park handlowy Bydgoszczy. Pierwsi klienci w I kwartale 2026Autor komentarza: ZenTreść komentarza: Pani Marylo - ten ohydny hejt już zniknął. Jurek spoczywa w pokojuData dodania komentarza: 4.10.2025, 09:09Źródło komentarza: Odszedł Jerzy Żmudziński Judoka i trener Judo związany z Polonią BydgoszczAutor komentarza: diament- z plastikuTreść komentarza: Teraz czas na spłacanie faktur. Szkoda, że Forbes nie weryfikuje kwestii regulowania płatności przez podmioty, którym nadaje tak górnolotne tytuły .Data dodania komentarza: 2.10.2025, 20:45Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem ForbesaAutor komentarza: Kredyt hipoteczny i leasing PoznańTreść komentarza: Ciekawe statystyki, ale i tak każda jedna osoba czy rodzina chcąca kupić mieszkanie ma swoją specyfikę i swoje indywidualne potrzeby, bo różne są źródła i wysokość dochodów. Inne ciekawe zestawienie ode mnie: rodzina 2+2 bez zobowiązań, wkład własny 20%, kredyt na 25 lat, dochód netto w sumie 10 tys. zł ma zdolność kredytową od 419 do 597 tys. zł w zależności od banku. Ogromny rozstrzał!Data dodania komentarza: 25.09.2025, 23:16Źródło komentarza: Na jaki metraż nowego M stać mieszkańców Bydgoszczy?
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama