Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Charakterystyka pracy admina serwera

Serwer jest urządzeniem o określonej mocy i powierzchni dyskowej, które pozwala m.in. na przechowywanie plików, folderów, czy baz danych i całych stron internetowych. Może być to także program świadczący usługi na rzecz innych programów. Do zarządzania serwerem zatrudniany jest admin serwera, który dba o bezawaryjne działanie programu czy urządzenia. Jaka jest właściwie specyfika jego pracy?
Charakterystyka pracy admina serwera

Kim jest administrator?

Administrator serwera lub serwerów, czyli admin serwera, jest osobą lub podmiotem, który odpowiada za utrzymanie i obsługę urządzeń, na których przechowywane są zasoby użytkowników lub które świadczą dla nich usługi określonego rodzaju.

Głównym obowiązkiem admina serwera jest administrowanie powierzonymi mu serwerami, uczestniczenie w opracowywaniu i wdrażaniu instrukcji dotyczącej takiej pracy, współrealizowanie procesów utrzymania i rozwoju serwerów, a także utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Admin dokonuje także analizy wskaźników wydajności oraz przygotowuje rozwiązania, których celem jest usprawnienie funkcjonowania całego systemu. Tworzy analizy i raporty dla swoich przełożonych, na przykład właściciela serwera, związane z budową, rozbudową, rozwojem, eksploatacją i monitoringiem serwerów.

Jakie wymagania powinien spełniać admin serwera?

Kandydując na stanowisko administratora serwera w danej firmie, należy spełniać określone przez potencjalnego pracodawcę wymagania. Nadrzędnym warunkiem dla takich pracowników jest posiadanie wykształcenia wyższego informatycznego, technicznego lub wykształcenia średniego informatycznego. Tak naprawdę jednak ważne jest przede wszystkim to, aby osoba zajmująca stanowisko admina serwera posiadała rozległą, sprawdzoną i rzeczywistą wiedzę z zakresu serwerów IT, umiejętności zarządzania systemami Windows, Linux i Unix, oraz znała zagadnienia związane z bazami danych, SQL oraz sieciami LAN. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, m.in. dlatego, że często należy w tym języku rozmawiać z zagranicznymi klientami serwerów.

więcej informacji na: http://www.dobrauczelnia.pl/kierunek-informatyka

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama