Aplikacja, to nic innego, jak multimedialny przewodnik po mieście z elementami gry miejskiej. Poruszanie się po wyznaczonej trasie wycieczki, obejmującej Stare Miasto i Śródmieście, ułatwia intuicyjna nawigacja. Po pokonaniu wytyczonego każdego odcinka szlaku, można sprawdzić zdobytą wiedzę odpowiadając na zadania.
Treści umieszczone w aplikacji dostępne są w języku polskim i angielskim (tekst i lektor). Dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu będzie możliwość powiększania fotografii i czcionki w tekście oraz odsłuchania informacji czytanych przez lektora.
Problematyka zawarta w przewodniku oscyluje wokół zagadnień takich jak władza, życie społeczno-kulturalne, religijne, towarzysko-rozrywkowe i sportowe mieszkańców Bydgoszczy, architektura, styl życia, obyczaje, gwara, ale także praca zarobkowa w rzemiośle, handlu, usługach i przemyśle. Mocny akcent położono na wielokulturowość miasta oraz związek bydgoszczan z rzeką Brdą. W aplikacji umieszczono plany miasta, plakaty, reklamy, ogłoszenia, obrazy i przedmioty oraz dokumenty, a także informacje prasowe, wspomnienia czy fragmenty tekstów źródłowych. Pojawią się dawne nazwy ulic i placów. Całość uatrakcyjnią filmy z wypowiedziami ekspertów, fragmenty utworów muzycznych oraz spoty radiowe komentujące wydarzenia społeczno-kulturalne Bydgoszczy.
Dofinansowano ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Aplikacja została przygotowana przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w związku z rocznicą 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy. Przewodnik można pobrać: TUTAJ







![Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO] Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO]](https://static2.bydgoszcz.com/data/articles/sm-4x3-za-nami-otwarcie-nowego-parku-handlowego-magnuszewska-8-foto-1759050773.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze