Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Seria IAME SERIES zadebiutowała w Polsce!

Otwarte testy IAME Series Poland rozpoczęły kolejny etap w historii polskiego kartingu. To właśnie na torze Kartodrom Bydgoszcz, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w 1994 roku zostały zrealizowane testy najbardziej prestiżowej serii kartingowej na świecie – IAME. W dniach 8 oraz 9 czerwca zwodnicy testowali silnik X30 obecny w 27 krajach. Promotor LRC wprowadza projekt w roku 2018 w oparciu o testy oraz event główny w sierpniu. Zawody wyłonią zawodników z biletami na największa imprezę kartingową na świecie, International Final na torze Le Mans we Francji w dniach 8-14 października. W roku 2019 to już cały cykl IAME Series Poland składający się z z kilku rund. Promotor IAME Series Poland realizuje projekt długofalowy.
Seria IAME SERIES zadebiutowała w Polsce!

Od strony technicznej testy zostały przygotowane bardzo profesjonalnie, ponieważ podczas dwóch dni testów nadzorował Ribert Kuipers, jeden z najlepszych mechaników kartingowych na świecie. To On przygotował wszystkie silniki do testów aby każdy z zawodników mógł je po prostu finalnie zamontować. To kolejny dowód na to, że zawodnicy, zespoły są objęci wsparciem topowym na arenie międzynarodowej.

Zaangażowanie idące z Włoch dotyczące osprzętu, opon Komet Racing jest bardzo mocne. Każdy z zawodników ma możliwość rozmowy bezpośrednio z obsługą techniczną, a ustawienia to kluczowy element dla nas wszystkich. IAME karting to seria równa dla wszystkich i ściągająca do siebie największe nazwiska F1. Do tych właśnie celów została podpisana umowa z Wierczuk Race Promotion, która ma na celu wsparcie biznesowo – sportowe dla zawodników na arenie międzynarodowej. Wszyscy startujący podczas otwartych testów otrzymali profesjonalne zaplecze techniczne i marketingowe. IAME Series jest już w Polsce i szuka najlepszych zawodników, z którymi będzie rozwijać projekt.

Rywalizacja na torach w całej Polsce zmieni swój charakter na otwarty i jasny dla wszystkich. To szansa dla wielu zawodników, zespołów, którzy też szukają cały czas nowych rozwiązań. Wiktor Waleziński – WTR PAROLIN „Jesteśmy po testach silnika X30. Dzięki uprzejmości promotora dostałem fajną możliwość nauki silnika oraz przede wszystkim gaźnika, który jest dla mnie nowością - jednocześnie jedną z większych zalet. Przez cały dzień nie mieliśmy
żadnych problemów z motorem i swobodnie mogłem przyzwyczajać się do jego charakterystyki oraz do specyfiki opon
KOMET ,które są bardzo przyczepną mieszanką. Testy jak najbardziej udane i z niecierpliwością czekam na rundę w
Bydgoszczy.” Jan Przyrowski – Elite Racing Development „Tak, testy mi się podobały! Najbardziej jak gokart przyspieszał z dołu i jest otwarty gaźnik. To daje możliwości regulacji.

Opony tez są inne i ich charakter mi bardzo odpowiada. Są inne odczucia z jazdy. Nie mam zastrzeżeń do silnika X30. Na początku regulacja gaźnika była utrudnieniem, ale po pewnym czasie wyćwiczyłem to i sprawiało mi to dużo satysfakcji. Kartodrom Bydgoszcz jest idealnym miejscem na takie testy, osobiście bardzo lubię ten obiekt. Promotor zadbał o zawodników dając im profesjonalne wsparcie z ramienia IAME. To był mocny start IAME w Polsce.” David Liwinski – Mach1 Kart „Ogólnie testy były dobrze zorganizowane. Było wszystko co trzeba, silnik pracował bez problemów we wszystkich sesjach.

Nitka toru jest ciekawa, jednak nie tak przyczepna jak jestem przyzwyczajony. Zmieniliśmy ustawienia karta i było ok, w trakcie wyścigu tor zyska dużo „gumy” wiec myślę, że mam dobry feeling. Lubię X30, ponieważ brzmi świetnie, prędkość jest bardzo dobra a silnik pracuje bez zarzutu!

Opony również są w porządku, maja wystarczająco gripu. X30 jest trochę wolniejsze niż OK, którym ścigam się większość czasu, ale nadal dostarcza mega fun i jest bardzo podobne.” Rafał Paprota – V-kart Racing Team „W ostatni weekend miałem przyjemność brać udział w testach nowych silników IAME x30 na torze w Bydgoszczy, testy uważam za udane. Bardzo podobała się mi praca silnika, uzyskiwałem dużo większe prędkości na prostych dochodzące do 97km/h. Testowałem też nowe opony firmy komet - po zmianie mój wózek przyspieszył o ponad 0.5 sekundy na okrążeniu! Jedyny minus to cena większa o 25% od bridgestone, ale opony się mniej zużywają. Obsługa super, tor dobrze przygotowany i przede wszystkim miła obsługa. Do zobaczenia na zawodach w sierpniu.”
Serafin Derżyński – V-kart Racing Team

„Testy na szybkim torze w Bydgoszczy, na którym to ostatnio zdobyłem drugie miejsce były bardzo udane. Gokart po zamontowaniu silnika x30 jechał szybciej niż w Baby Roku! Bardzo fajnie wymyślone przyciski rozruchowe przy kierownicy co ułatwiało szybkie uruchamianie gokarta. Podoba mi się dźwięk i to, że nie ma odcięcia. Ogólne wrażenia bardzo
pozytywne i chciałbym jechać na zawodach używając tego silnika.”

Jerzy Glac – V-kart Racing Team „Testy uważam za udane. Bardzo podobała mi się możliwość ustawiania gaźnika w czasie jazdy. Fajna organizacja, pomoc techniczna i ciągłe zainteresowanie ze strony promotora. Gokart spisywał się bardzo dobrze. Jedynym problemem były pękające oringi na pompie wody. Tor w Bydgoszczy znam z zawodów innej Serii, w której startuję w tym sezonie i jest on moim jednym z ulubionych, ponieważ zdobyłem na nim pierwsze w karierze w kategorii Mini Rok P1 i wygrałem na nim w
tym roku zawody w tej kategorii. Jestem bardzo zadowolony, że przyjechałem na testy Serii IAME, żałuję tylko, że było
mało zawodników z mojej grupie, żeby można się było porównać.

Ze względu na ograniczony budżet nie mogłem przetestować opon Komet, czego bardzo żałuję, bo kolega z teamu w kategorii Baby miał możliwość pojechać na Kometach i mocno przyśpieszył. Chciałbym częściej uczestniczyć w tego typu testach.” Karol Lubas – LRC Promotion „Cel testów od strony technicznej był jeden, pokazanie, że X30 to najbardziej wartościowe jednostki rozwijające kierowcę przez bezpośrednią prace zawodnik-silnik np. Przez regulacje gaźnika. Użytkowanie przez mechaników ocenione na bardzo proste i jednoznaczne „normalne”.

Nie udowadnialiśmy nic konkretnego, jak wytrzymałość, charakterystyka - te rzeczy są widoczne na pierwszy rzut oka. Sprzęt spisywał się bez zarzutu, a w nowej kategorii Baby potrzebowaliśmy jedną sesje by znaleźć optymalne działanie gaźnika i wyeliminować problemy na torze. Uśmiech na twarzach uczestników jest najlepszym wykładnikiem rezultatu testów na Kartodrom Bydgoscz”.

Kalendarz IAME Series Poland 2018:
8-9.06.2018 Kartodrom Bydgoszcz – OTWARTE TESTY
17-18.08.2018 Kartodrom Bydgoszcz - ZAWODY

Do wygrania bilet na start IAME International FINAL oraz wiele cennych nagród.
Więcej informacji:
www.lrcpromotion.com
www.iameseriespoland.com
Media społecznościowe:
facebook.com/iameseriespolandPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama