Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

WiMBP w Bydgoszczy - Spotkanie z Katarzyną Tubylewicz

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Tubylewicz - pisarką, kulturoznawczynią i tłumaczką z języka szwedzkiego.
WiMBP w Bydgoszczy - Spotkanie z Katarzyną Tubylewicz

Autor: Materiały prasowe

Mieć czy nie mieć – oto jest pytanie? I dlaczego zadaje je dziś tak wielu ludzi? Podczas spotkania porozmawiamy o książce „Nie czekam na szklankę wody. O świadomej niedzietności”, w której autorka podejmuje ważny i aktualny temat wyboru życia bez dzieci. To poruszająca, wielowątkowa opowieść o wolności wyboru, społecznych oczekiwaniach oraz redefinicji rodzinności i kobiecości we współczesnym świecie. Książka staje się zaproszeniem do refleksji i otwartej rozmowy – bez ocen i stereotypów.

 

Katarzyna Tubylewicz – pisarka, kulturoznawczyni, dziennikarka, podcasterka i tłumaczka literatury szwedzkiej. Autorka reportaży o współczesnej Szwecji: Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami, Wolności moja. Książka o poszukiwaniu, Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie, Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy, (nie)przewodnika Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą oraz czterech powieści. Pomysłodawczyni i współautorka antologii rozmów o czytelnictwie i jego promocji Szwecja czyta. Polska czyta. Jako dziennikarka współpracuje regularnie z tygodnikiem „Polityka”, „Gazetą Wyborczą” i portalem OKO Press. Pisuje także dla szwedzkiego pisma „Kvartal”. Mieszka w Sztokholmie i Warszawie.

 

Prowadzenie: Paweł Kaźmierczak

 

Data: 21.01.2026 r. /środa/ godz. 18.00 Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama