Jakie są rodzaje mebli medycznych, które można dowolnie regulować za pomocą mechanizmu?
Sterowanie elektryczne polega na możliwości zarządzania przedmiotami przewodowo lub bezprzewodowo, eliminując konieczność użycia siły. Za pomocą przycisków, meble medyczne sterowanie elektrycznie umożliwiają łatwą zmianę ustawień wysokości, długości czy kąta nachylenia.
Na rynku medycznym wciąż istnieje niewiele mebli sterowanych elektrycznie, ale można znaleźć doświadczonych i sprawdzonych producentów, którzy oferują meble medyczne z możliwością dowolnej regulacji za pomocą mechanizmu. Taki asortyment ma w swojej ofercie U.B.M. KOTASIŃSKA. Dzięki możliwości regulacji meble stają się bardziej funkcjonalne, a także bezpieczne i wygodne. Jakie meble medyczne z możliwością regulacji powinny się znaleźć w każdym gabinecie?
Taborety lekarskie
Krzesła i taborety lekarskie można spotkać w niemal każdym gabinecie medycznym czy zabiegowym. Wiele z nich to podstawowe wersje produktów, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Normą stają się taborety obrotowe, ale dodatkowo w trosce o komfort pracy specjalistów powstają specjalnie wyprofilowane taborety. Doskonałym przykładem jest model ERGO z siedziskiem typu siodło, który umożliwia bliskie podjechanie do pacjenta. Nowością na rynku są jednak taborety medyczne z linii MEDICA, które wyróżnia regulacja wysokości siedziska bez konieczności użycia rąk. Wykorzystywany mechanizm oraz wykonanie z tapicerki bezszwowej zapewnia niebywałą wygodę oraz pewność wykonania zabiegu w najwyższym standardzie higieny.
Kozetki lekarskie
Zaprojektowanie kozetki lekarskiej wiąże się z uwzględnieniem wygodny pacjenta i personelu medycznego. Powinna je wyróżniać stabilna konstrukcja, wygodny dostęp z każdej strony, kółka umożliwiające szybkie przetransportowanie pacjenta oraz łatwe utrzymanie czystości. Kozetki stanowią stałe wyposażenie wielu gabinetów, dlatego powinny być dopasowane do wielu okoliczności. Wiele modeli, STORE BASIC czy SR-P umożliwiają regulację wezgłowia, a inne zapewniają dodatkowo mobilność, tak jak model SR-S z kołami jezdnymi. Elementy wykonane ze stali pokrytej lakierem proszkowym są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie promieni UV czy środki myjące i dezynfekujące.
Jakie meble medyczne sterowane elektrycznie polecamy?
Elektryczność daje nam wszystkim wiele możliwości. Zaczęła się pojawiać także jako rozwiązanie w dziedzinie projektowania mebli medycznych. Coraz większą popularność zyskują łóżka elektryczne, które zapewniają najwyższą jakość obsługi i wygodę. Łóżka szpitalne LP-01.3 oraz LP-01.4 różnią się liczbą segmentów i zapewniają kilka funkcji, jednak to łóżko LoRe-01.4 gwarantuje największą funkcjonalność. Dzięki możliwości elektrycznej regulacji wysokości łóżko zmienia pozycję przy pomocy siłownika elektrycznego. Bardziej zaawansowany model to LoRe Multi, który dodatkowo posiada regulację kąta uniesienia segmentu pleców i uda. Jest to możliwe dzięki siłownikom elektrycznym. Dodatkowy mechanizm zapadkowy umożliwia regulację segmentu podudzia.
Rewolucję w leczeniu i wyposażeniu szpitali stanowi także elektryczne łóżko szpitalne WERSA. Wykonanie z profili stalowych zapewnia niezwykłą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i środki czystości. Zmiana kąta segmentów i regulacja wysokości odbywają się głównie elektrycznie, a funkcja CPR zapewnia szybkie wypoziomowanie leża. Sterowanie na bezprzewodowy pilot jest gwarancją funkcjonalności, a wyposażenie łóżka w zasilanie awaryjne świadczy o przemyślanym projekcie łóżka, które umożliwia elektryczne sterowanie nawet w przypadku braku zasilania sieciowego.
W jaki sposób meble medyczne mogą zapewnić komfort pacjentom i ułatwić pracę lekarzowi?
Meble medyczne i rehabilitacyjne stanowią wyposażenie bez którego trudno sobie wyobrazić pracę pielęgniarek, lekarzy i całego zespołu interdyscyplinarnego. Projektowane z myślą o placówkach medycznych stanowią podstawę dobrze zaprojektowanego, bezpiecznego i zgodnego z normami gabinetu, sali zabiegowej, a nawet całego szpitala.
Postęp technologiczny dotyka wiele branż, w tym branżę medyczną. Powstają zdalnie sterowane systemy oświetlenia, powiadamiania o zagrożeniu życia, zaawansowane aparaty fotograficzne itp. Brak konieczności użycia siły do wykonania wielu czynności znacznie podnosi funkcjonalność oraz wygodę użytkowania nie tylko dla obciążonego personelu, ale także dla pacjentów.
Pracownicy służby zdrowia codziennie ratują życie innym ludziom. Meble medyczne sterowane elektryczne zwalniają ich z wielu uciążliwych obowiązków, które powodują zmęczenie, nieodwracalne urazy i uszczerbki na zdrowiu, a ponadto stanowią rewolucję na rynku mebli medycznych, która przenosi opiekę nad pacjentem na inny poziom.