Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Rzęsistkowica - jak chronić się przed tą chorobą?

Rzęsistkowica to jedna z częstszych chorób intymnych, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać, że może mieć różny przebieg w zależności od płci osoby zakażonej. Jeżeli dojdzie do zakażenia oboje partnerzy muszą się poddać leczeniu. Czym dokładnie jest rzęsistkowica, jakie są jej objawy, jak się ją leczy i czy można uniknąć zakażenia?
  • 10.10.2018 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Rzęsistkowica - jak chronić się przed tą chorobą?

Rzęsistkowica – co to za choroba?

Rzęsistkowica jest chorobą, która jest przenoszona drogą płciową. Wywoływana jest przez pierwotniaka – rzęsistka pochwowego, należącego do grupy wiciowców. Najczęściej bytuje on w drogach rodnych, ale także w układzie moczowym. Do zakażenia dochodzi w czasie kontaktu seksualnego z zakażoną osobą, a także w czasie korzystania z publicznych toalet, czy przy korzystaniu z tych samych przyborów higienicznych np. gąbek, myjek czy ręczników. Zobacz również Rzęsistkowica – objawy, profilaktyka, leczenie.

Jakie są objawy rzęsistkowicy?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, u kobiet i u mężczyzn rzęsistkowica ma inny przebieg. U mężczyzn z reguły nie daje żadnych objawów, stąd też dopiero, kiedy partnerka ulega zakażeniu, dowiadują się o swojej chorobie. Niekiedy u mężczyzn w związku z rzęsistkowicą mogą pojawić się objawy charakterystyczne dla innych chorób intymnych np. pieczenie, ból okolic intymnych, parcie na mocz czy stany zapalne.

U kobiet jako główne objawy mogące wskazywać na rzęsistkowice wskazuje się między innymi ból przy oddawaniu moczu, ból i pieczenie okolic intymnych, ból w czasie stosunku, upławy o żółtozielonym kolorze i nieprzyjemnym zapachu. Rzęsistkowica jest szczególnie niebezpieczna u kobiet w ciąży, gdyż może być przyczyną poronienia lub przedwczesnego porodu. Więcej o zakażeniach okolic intymnych przeczytasz na www.lactovaginal.pl

Jak ustrzec się przed zakażeniem?

Profilaktyka w przypadku rzęsistkowicy wygląda tak samo, jak w przypadku innych chorób przenoszonych drogą płciową. Podstawą jest odpowiedzialne życie seksualne – jeden partner i stosowanie zabezpieczeń w postaci prezerwatyw. Istotna jest dbałość o higienę intymną – odpowiednie środki higieniczne, a także korzystanie z osobnych ręczników czy gąbek.

Jeżeli dojdzie do zakażenia, konieczna jest wizyta u lekarza. Trzeba też pamiętać, że oboje partnerów musi poddać się leczeniu, gdyż w innym przypadku będzie ono nieskuteczne i choroba będzie wracać.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


bezchmurnie

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Niedługo nic nie zostanie w tym mieście..Data dodania komentarza: 24.03.2023, 18:14Źródło komentarza: Klubokawiarnia Zakład? dołącza do grona zamkniętych lokali w mieścieAutor komentarza: MichałTreść komentarza: To jest komedia. Wszystkie umowy z Toruniem -Gentlemen's agreement - wzięły w łeb - żużel oni, my lekkoatletyka- co się stało - hala na ul Bema, która przykrywa czapką ten projekt. Dalej Opera Nova w Bydgoszczy i Hala Widowiskowa na Jordankach - już wiele wydarzeń (koncertów, wydarzeń) omija Bydgoszcz i odbywa się w Toruniu. Można mnożyć przykłady. Budowanie takiej hali bez pewnego rozmachu i ambicji to tak czy siak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Marzy mi się Bydgoszcz znów była traktowana tak jak na to zasługuje.Data dodania komentarza: 24.03.2023, 14:43Źródło komentarza: Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa halaAutor komentarza: MichałTreść komentarza: No i super!Data dodania komentarza: 23.03.2023, 19:20Źródło komentarza: Bydgoszcz niczym Ciechocinek. Na wiosnę czekają nas kolejne solanki i fontannyAutor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.