Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Nie warto oszczędzać na zdrowiu – o jakie opcje warto rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC?

Podstawowe ubezpieczenie OC pojazdu to wymagana przez prawo opłata. Jednak, aby czuć się bezpiecznie, warto zainteresować się dodatkowymi polisami wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa i oferującymi pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Jedną z takich propozycji może być Assistance Auto lub ubezpieczenie NNW samochodu.
  • 12.09.2023 13:27
Nie warto oszczędzać na zdrowiu – o jakie opcje warto rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC?

Czym jest podstawowe ubezpieczenie OC samochodu?

Podstawowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) to rodzaj ubezpieczenia samochodowego, które chroni kierowcę przed wydatkami wynikającymi ze szkód wyrządzonych innym osobom i ich mieniu w przypadku wypadku, za który jest się odpowiedzialnym. To zazwyczaj obowiązkowe ubezpieczenie w większości krajów, ponieważ ma na celu ochronę osób, które mogą ucierpieć na skutek zdarzenia komunikacyjnego. Kwota pokrycia, która jest dostępna w ramach polisy OC, może być podnoszona w zależności od ubezpieczyciela, który jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania w granicach limitów tego świadczenia.

O jakie dodatkowe opcje warto rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC?

Rozszerzając podstawowe ubezpieczenie OC samochodu, można zapewnić wszystkim dodatkową ochronę. Warto zatem rozważyć pewne korzystne opcje takie jak:

  1. Ubezpieczenie AC (Autocasco). Ubezpieczenie AC chroni samochód przed uszkodzeniem w wyniku wypadku, kradzieży, pożaru itp. Warto również zaznaczyć różnicę między OC a AC - OC chroni innych użytkowników dróg, a AC chroni własny pojazd.
  2. Ubezpieczenie NNW samochodu (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Oferuje ochronę w przypadku obrażeń ciała lub śmierci kierowcy i pasażerów w wyniku wypadku komunikacyjnego.
  3. Ubezpieczenie Assistance. Ubezpieczenie Assistance to wsparcie w razie awarii pojazdu, wypadku, problemów na drodze, a także holowania, dostarczania paliwa, pomocy medycznej i wiele innych.
  4. Ochrona przed uszkodzeniami szyb. To ubezpieczenie zapewnia ochronę przed kosztami naprawy lub wymiany uszkodzonych szyb pojazdu.
  5. Ubezpieczenie od kradzieży z wyłamaniem zamka. To ubezpieczenie chroni przed kosztami kradzieży z wyłamaniem zamka pojazdu lub próby kradzieży.
  6. Ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Może obejmować ochronę przed kosztami naprawy w wyniku zdarzeń losowych, takich jak gradobicie, powódź, burza czy pożar.

Kiedy warto rozszerzyć zakres podstawowego ubezpieczenia OC samochodu?

Ubezpieczenie samochodu OC warto rozszerzać w przypadku częstych lub długich podróży, posiadania nowego i wartościowego pojazdu, odbywania wyjazdów zagranicznych (zarówno służbowych, jak i prywatnych), wybierania się na wakacje poza granice, częstego przemieszczania się na weekend, wyjazdów obarczonych ryzykiem awarii (złe lub zmienne warunki atmosferyczne, tereny wymagajcie), wysokich kosztów leczenia w sytuacji wypadku, braku innych źródeł zabezpieczenia, a także, jeśli jest się właścicielem pojazdu, który chce się ochronić przed kradzieżą, pożarem lub innymi zdarzeniami.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie małe

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 33 km/h

STARY RYNEK

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.