Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak grillować całą rybę

Piękno gotowania całych ryb polega na tym, że jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia na świecie. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na zagwarantowanie, że otrzymasz świeżą rybę, ponieważ oznaki świeżości są znacznie bardziej widoczne na całej rybie niż na filecie.
  • 05.06.2023 10:39
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak grillować całą rybę

Jak dobrze upiec rybę na grillu

Grillowanie całej ryby jest nieco trudniejsze niż pieczenie, głównie dlatego, że jeśli ryba przyklei się do rusztu, może się zrobić trochę bałaganu. Jeśli jednak znasz kilka kluczowych sztuczek, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Oto, co musisz wiedzieć, aby w mgnieniu oka stać się mistrzem grillowania ryb.

Przygotuj rybę i grilluj

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas grillowania ryby, jest przygotowanie zarówno ryby, jak i grilla. Ustawi grill na grillowanie dwustrefowe, dzięki czemu masz możliwość przeniesienia ryby z gorętszego obszaru grilla do chłodniejszego, w zależności od tego, jak się gotuje. Rozpoczęcie grillowania na bardziej rozgrzanym obszarze grilla jest lepsze dla całych ryb, ponieważ, podobnie jak na patelni, skóra ryby jest mniej podatna na przywieranie do bardzo gorącej powierzchni.

Następną rzeczą jest dokładne wyczyszczenie i naoliwienie rusztu grilla. Jest to krok, do którego zachęcamy podczas każdego grillowania, ale jest jeszcze ważniejszy w przypadku ryb - ponieważ ryba jest delikatniejsza, jest bardziej prawdopodobne, że się rozerwie, jeśli przylgnie do grilla, a brudny, nienaoliwiony ruszt grilla jest o wiele bardziej prawdopodobne, że przylgnie do ryby niż gorący, czysty, naoliwiony ruszt więcej na testujemyjedzenie

Wyjmuj ją z lodówki około 20 lub 30 minut przed grillowaniem, aby mogła osiągnąć temperaturę pokojową. Kondensacja jest bardziej prawdopodobna na skórze lodowato zimnej ryby, a mokra ryba jest bardziej podatna na przywieranie do grilla. Gdy ryba straci swój lodowaty chłód, dokładnie ją osusz, aby usunąć nadmiar wilgoci ze skóry, wypełnij wnękę aromatami i doprawiam wewnątrz i na zewnątrz solą i pieprzem. Następnie natrzyj całość olejem, aby zapobiec przywieraniu.

Umieść rybę na grillu

Umieść grzbietową (tylną) stronę ryby bliżej rozżarzonych węgli, ponieważ jest to grubsza część ryby i jej gotowanie potrwa najdłużej.Poczekaj, aż skóra ładnie się zarumieni, zanim spróbusz ją obrócić.

Następnie wystarczy poczekać, aż się ugotuje. Jest gotowa, gdy termometr włożony w najgrubszą część zarejestruje ok 57 ° C. Ponownie, jeśli uważasz, że skóra staje się zbyt brązowa, zanim ryba się upiecze, przenieś ją do chłodniejszej części grilla, aby dokończyć.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.