Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco?

Ubezpieczenie Autocasco to popularny produkt ubezpieczeniowy, często wybierany przez właścicieli samochodów. Zapewnia dodatkową ochronę, która okazuje się nieoceniona w sytuacjach kryzysowych. Wykupienie pakietu OC+AC to gwarancja otrzymania wsparcia finansowego zarówno w razie stłuczki, jak i przy kradzieży bądź włamaniu. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie AC?
  • 15.09.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco?

Czym jest Autocasco?

Ubezpieczenie Autocasco pozwala właścicielowi samochodu pokryć koszty szkód wynikające z kolizji, stłuczek bądź wypadków drogowych. Uszkodzenia mogą być skutkiem działań nieznanego sprawcy lub efektem zdarzeń losowych. AC ubezpiecza pojazd także od całkowitego zniszczenia oraz kradzieży. Należy pamiętać, że ochrona Autocasco obowiązuje na ściśle określonym przez ubezpieczyciela obszarze. Może to być np. teren Unii Europejskiej lub państwa konkretnie wskazane w umowie.

Zależnie od wybranego pakietu ubezpieczenia, polisa AC może zapewniać ochronę w razie wystąpienia szkody całkowitej (przekraczającej 70% wartości auta w danym momencie trwania umowy) lub szkody częściowej.

Co obejmuje autocasco?

W ramach zawartej z ubezpieczycielem umowy można liczyć na rekompensatę w sytuacji, gdy szkoda polega na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie auta bądź jego wyposażenia. Wydarzenia te mogą być konsekwencją zdarzeń takich jak:

wypadek drogowy;

stłuczka parkingowa;

kradzież bądź włamanie;

pożar, wybuch;

zdarzenia losowe np. gradobicie, huragan, burza, powódź, lawina;

wandalizm.

Dokładny zakres ochrony oferowanej przez ubezpieczyciela zawsze znaleźć można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W tym dokumencie firma dokładnie określa, jakie szkody kwalifikują się do wypłaty odszkodowania, a w jakiej sytuacji nie zostanie ono przelane na konto właściciela pojazdu. Kierowca nie powinien liczyć na pomoc ubezpieczalni m.in., gdy zniszczenia pojazdu powstały na skutek prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Jak widać, kupując obowiązkowe ubezpieczenie OC, warto dopytać o możliwe rozszerzenia oferty polisy. Zainwestowanie w AC czy Assistance to sposób na spokojną jazdę. Czasem ubezpieczalnie proponują swoim klientom dodatkowy zakres ochrony w bardzo korzystnej cenie. Więcej na ten temat pod adresem: https://radioolsztyn.pl/dodatki-do-oc-o-jakie-opcje-warto-rozszerzyc-ubezpieczenie/01550061.

Co wziąć pod uwagę, wybierając polisę AC?

Poszukując najlepszej oferty AC, warto pamiętać, że zakres ubezpieczenia różni się nieco w zależności od wybranego towarzystwa. Dobry pakiet Autocasco powinien zapewniać wypłatę odszkodowania we wszystkich wymienionych wcześniej sytuacjach. Niezależnie czy szkoda powstała na skutek działania osób trzecich, czy ekstremalnych zdarzeń pogodowych, osoba ubezpieczona powinna otrzymać w takiej sytuacji wsparcie finansowe.

W przypadku nowszych samochodów, które szybko tracą na wartości, najkorzystniej zdecydować się na stałą sumę ubezpieczenia. Dzięki temu wartość samochodu pozostaje niezmienna przez cały czas trwania polisy. Wśród właścicieli nieco bardziej leciwych aut, znacznie lepiej sprawdzi się malejąca suma ubezpieczenia z niższą składką.

--- Artykuł sponsorowany ---


bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.