Jak wygląda rynek domów w Bydgoszczy? Jakie są aktualne ceny domów?

  • 13.01.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda rynek domów w Bydgoszczy? Jakie są aktualne ceny domów?
Niski poziom bezrobocia, dostęp do różnych profili edukacji od szkoły podstawowej do szkoły wyższej, bogate zaplecze sportowe i ciekawa oferta kulturalna – trudno przejść obojętnie obok najważniejszych atutów mieszkania w Bydgoszczy. Na jakie cechy domu na sprzedaż w Bydgoszczy musisz zwrócić uwagę, kiedy nadszedł czas wybierania konkretnej nieruchomości?

Szukasz domu w Bydgoszczy i okolicach? Poznaj tutejszy rynek nieruchomości

Bydgoszcz, jako serce województwa kujawsko-pomorskiego, ma swoim mieszkańcom wiele do zaproponowania. Bogata oferta edukacyjna dla dzieci, młodzieży i studentów, a także jedno z najniższych poziomów bezrobocia w kraju sprawiają, że w Bydgoszczy żyje się wygodnie i w poczuciu bezpiecznego jutra. Dla miłośników aktywności i kulturalnej rozrywki „kropką nad i” są liczne obiekty sportowe, a także kina, teatry i muzea. Nie brakuje również terenów zielonych, chociażby takich jak Myślęcinek, który jest największym parkiem miejskim w naszym kraju.

Centrum miasta jest dobrze skomunikowane nie tylko z obrzeżami, lecz także z gminami ościennymi. Dzięki temu rynek domów w Bydgoszczy jest bardzo zróżnicowany. Możesz wybrać domy na sprzedaż w Bydgoszczy z rynku pierwotnego lub wtórnego albo zdecydować się na nieruchomość w sąsiednich miejscowościach, np. w Osielsku czy Białych Błotach. Miasto Bydgoszcz i powiat bydgoski tworzą Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

Najchętniej wybierane domy na sprzedaż w Bydgoszczy

Chyba jeszcze nigdy chęć patrzenia na zieleń za oknem nie była wśród Polaków tak wyraźna jak dzisiaj. Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 zachęciły wielu do wyprowadzki z mieszkań i poszukiwania domu z ogrodem w Bydgoszczy. Szczególnie popularne są dwa urokliwe osiedla, pełne zieleni i niskiej zabudowy, czyli Miedzyń i Czyżkówek. Położone na obrzeżach miasta zapewniają mieszkańcom to, co najważniejsze – spokój i ciszę z dala od przemysłu i szybkich tras ruchu, a jednocześnie sprawny dojazd do centrum miasta. Z łatwością znajdziesz tego typu domy w Bydgoszczy na morizon.pl.

Jeżeli jednak uwielbiasz być w centrum wydarzeń i mieszkać zaledwie kilka kroków od pracy, ulubionego teatru czy swojej uczelni, wybierz dom w Śródmieściu. Coraz większą popularnością cieszą się domy w centrum zlokalizowane przy cichych uliczkach, a jednak w samym sercu Bydgoszczy. Spokojne otoczenie i bliskość najważniejszych atrakcji to chętnie wybierane połączenie.

Ceny domów na sprzedaż w Bydgoszczy

Jak pokazują analizy rynku nieruchomości w Bydgoszczy, w ostatnim kwartale 2021 roku ceny mieszkań wynosiły średnio 6356 zł za metr kwadratowy. Ceny domów kształtowały się na poziomie średnio 4500 zł za metr kwadratowy, ale, co warte zaznaczenia, kwota ta wzrosła aż o 663 zł w porównaniu do przedostatniego kwartału 2021 roku.

Rzeczywisty koszt zakupu domu w Bydgoszczy zależy od wielu cech nieruchomości. Pod uwagę należy wziąć nie tylko jej położenie i rok budowy, lecz także powierzchnię działki i domu. Dla przykładu na stronie https://gratka.pl/nieruchomosci/domy/bydgoszcz znajdziesz domy w cenie od około 3600 do 17 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Tańsze są rekreacyjne działki ROD – koszt zakupu to około 2500 zł za metr kwadratowy. Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Bydgoszczy to 1 027 658 zł (5339 zł/m²).

Na cenę nieruchomości wpływają również charakterystyczne cechy. Obiekty zabytkowe kosztują około 5000 zł za metr kwadratowy, a te położone w centrum miasta o charakterze pensjonatu – około 6300 zł. Niezależnie od tego, którą nieruchomość wybierzesz, pamiętaj, że dom w Bydgoszczy to zawsze doskonała inwestycja kapitału!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: