Rodzaje aparatów słuchowych

  • 29.04.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Rodzaje aparatów słuchowych
Dostępność różnorodnych aparatów słuchowych na rynku jest coraz większa. Obecnie istnieje wiele modeli, produkowanych przez różnych producentów. Najnowocześniejsze technologie sprawiają, że aparaty słuchowe są dyskretne i eleganckie, co znacznie wpływa na komfort ich noszenia. Sprawdź, jakie warianty masz obecnie do wyboru.

Aparaty zauszne

Jest to najpopularniejszy model aparatów słuchowych (zobacz więcej na acustic.pl)– zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Aparaty te zakładane są na uchu za pomocą indywidualnie wykonanej wkładki usznej, która poprzez zastosowanie dźwiękodołu połączona jest z aparatem znajdującym się za małżowiną uszną pacjenta. Uważa się, że aparaty zauszne są najbardziej stabilne oraz odporne na uszkodzenia, a także posiadają najwięcej możliwości  samodzielnej regulacji. 

Aparaty zauszne ze słuchawką

Aparaty zauszne ze słuchawką umieszczoną bezpośrednio w przewodzie słuchowym cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich dyskretny wygląd. Ten rodzaj aparatów słuchowych wskazany jest dla osób ceniących sobie dyskrecję, którym charakterystyka ubytku słuchu nie pozwala na korzystanie z aparatu wewnątrzkanałowego. Innowacyjne rozwiązanie pomaga osiągnąć bardzo dobrą jakość dźwięku, zbliżoną do słyszenia naturalnego. 

Aparaty wewnątrzuszne 

Aparaty tego rodzaju umieszcza się bezpośrednio w przewodzie słuchowym; są one wykonywane na miarę ucha pacjenta. Aparaty wewnątrzuszne wymagają częstszego czyszczenia oraz wymiany filtrów i większej uwagi niż aparaty zauszne. Aparaty tego typu zyskują swoją popularność ze względu na brak konstrukcji zausznej, co powoduje dyskrecję, na której zależy wielu pacjentom.

Aparaty niewidoczne w kanale

Najmniejszy rodzaj aparatów słuchowych to właśnie te umieszczone bezpośrednio w kanale. Są one wykonywane na podstawie odlewu ucha, a następnie umieszczane tuż pod błoną bębenkową, co powoduje, że są niewidoczne z zewnątrz. Aparaty niewidoczne w kanale zasilane są najmniejszą baterią i nie posiadają możliwości samodzielnej regulacji ustawień. Aby wykonać aparat niewidoczny w kanale, konieczna jest wcześniejsza wizyta u protetyka słuchu oraz wykonanie wstępnej oceny ucha. 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: