Poker - ulubiona gra sportowców na emeryturze

  • 29.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Poker - ulubiona gra sportowców na emeryturze
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią profesjonalni sportowcy po zakończeniu swoich karier? Trudno wyobrazić sobie sytuację, że osoba, której przez większość życia towarzyszyły olbrzymie emocje i adrenalina, nagle usiądzie w fotelu i pilotem będzie zmieniać kolejne kanały w telewizorze. 

 

Jak pokazują badania, zdecydowana większość sportowców na emeryturze szuka innych wyzwań. Niektórzy sprawdzają się w roli ekspertów w sportowych stacjach telewizyjnych, inni starają się sprawdzi z biznesie, a jeszcze inni grają w pokera. Chociaż to ostatnie zajęcie może wydawać się nietypowe, w rzeczywistości bardzo duże grono byłych sportowców kieruje swoją uwagę w kierunku pokerowych stołów po zakończeniu przygody z profesjonalnym sportem.

Dlaczego byli sportowcy grają w pokera?

Poker to gra łącząca elementy umiejętności i szczęścia, w której szanse na wygraną są jednakowe dla wszystkich uczestników. Stwierdzenie to nie tylko znajduje się na licznych stronach internetowych, ale również zostało użyte w wielu wyrokach sądowych, kiedy rozprawa dotyczyła rozstrzygnięcia sporu czy poker jest sportem. Wielu sportowców postrzega pokera jako dyscyplinę sportu w której cechy fizyczne nie odgrywają roli, ale nadal pozostają elementy adrenaliny i konkurencji, co wydaje się idealne dla sportowca będącego na emeryturze.

Shane Warne, były krykiecista, który od wielu lat gra również w pokera, twierdzi, że poker online pozwolił mu na nowo odnaleźć sens życia. Podczas gdy siedzący tryb gry może wydawać się sprzeczny z aktywnym stylem życia sportowców, sami sportowcy otwarcie przyznają, że poker to dla nich nie tylko zwykła pasywna rozrywka. "Po 20 latach gry w międzynarodowych turniejach krykieta, trudno jest zastąpić czynnik rywalizacji. Po przejściu na emeryturę skierowałem swoją uwagę ku pokerowi. Zacząłem uczyć się o strategii, czytaniu rywali i wszystkich niuansach i stwierdziłem, że to jest coś dla mnie," powiedział w wywiadzie dla The Mail, Warne.

Sportowcy, którzy większość swojego życia poświęcili na rywalizację z innymi, szukają tego bodźca również na emeryturze i poker jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Mogą nadal konkurować z innymi, a ich ciało może odpoczywać.

Kogo spotkamy przy pokerowych stołach?

Wyżej mogliście poczytać o historii Shane’a Warne, byłego krykiecisty, ale w rzeczywistości lista byłych sportowców, którzy grają w pokera jest zdecydowanie dłuższa. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych byłych sportowców grających w pokera jest brazylijski piłkarz Ronaldo, który swego czasu był nawet ambasadorem jednej ze stron pokerowych. 
 

Ronaldo regularnie bierze udział w turniejach na żywo, a także grywa w pokera online. Co ciekawe, brazylijczyk, który fenomenalnie radził sobie na boisku, całkiem nieźle radzi sobie przy stołach. Serwis HendonMob, który gromadzi informacje o występach pokerzystów na żywo, informuje, że Ronaldo wygrał w turniejach ponad $45,000, a w rzeczywistości kwota ta jest dużo wyższa, ponieważ serwis ten nie informuje o wygranych w sieci. W turniejach grają także aktywni piłkarze jak Arturo Vidal czy Gerard Pique.

Innym przykładem znanego sportowca, który na emeryturze zainteresował się pokerem, to były tenisista Boris Becker. Legenda tenisa od wielu lat gra w pokera i przy stołach radzi sobie całkiem nieźle. HendonMob informuje, że jego wygrane w turniejach na żywo przekraczają $110,000, ale nieoficjalnie mówi się, że Boris wygrał zdecydowanie więcej, biorąc udział w prywatnych grach, których wyniki nie są publikowane.

To oczywiście tylko przykłady. W pokera grają również Orel Hershiser, Teddy Sheringham, a także obecne super gwiazdy futbolu Neymar oraz Cristiano Ronaldo. Co ważne poker jest grą dla wszystkich, zatem niewykluczone, że podczas gry w jakimś turnieju, będziesz mógł zasiąść przy jednym stole z Neymarem, co czyni pokera jeszcze bardziej interesującym.

 

undefined

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: