Nowoczesne sofy - jakie mają funkcje?

  • 23.02.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Nowoczesne sofy - jakie mają funkcje?
Nowoczesne sofy mają wiele funkcji, które wpływają na nasz komfort. Wybór idealnego rozwiązania nie jest łatwy, gdyż istnieje wiele unikalnych sof przyciągających uwagę. Jakie funkcje posiada nowoczesna sofa? Czym się wyróżnia? Na jaki model postawić?

Nowoczesna sofa

Okazuje się, że narożnik z funkcją spania posłuży nam nie tylko do siedzenia. Meble smart mogą posiadać regulowane oparcia i zagłówki za pomocą pilota, co z pewnością przełoży się na naszą wygodę. Kolejną kwestią jest możliwość emitowania muzyki z sofy lub ładowania telefonu. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o tym, że zwykła sofa może posiadać tak wiele funkcji. Innowacyjne modele bazują na praktycznych kieszeniach i schowkach, gdzie umieścimy gazety, książki i drobiazgi. Nie zapominajmy o sofach z wysuwanymi blatami - w tym przypadku pełnią one funkcję stolika (po wysunięciu). Praktyczne zastosowanie i funkcjonalność mebli wiąże się ze zautomatyzowaną konstrukcją sofy, łatwym czyszczeniem materiału i wbudowanymi multimediami. 

Dostosowanie do naszych potrzeb

Współczesne sofy zazwyczaj opierają się na meblach modułowych, które bez problemu zaprojektujemy samodzielnie. To od nas zależy, jakie elementy dobierzemy i na jaki układ modułów postawimy. W każdej chwili możemy zmienić ustawienie, dopasowując je do swoich oczekiwań. To z kolei sprawia, że możliwości aranżacyjne są bardzo szerokie. Warto zauważyć, że różnorodne udogodnienia cały czas się zwiększają, a nowoczesne sofy mają do zaoferowania znacznie więcej niż klasyczne meble. Bez problemu wybierzemy wysuwane podnóżki i regulowane zagłówki, dzięki czemu dopasujemy kształt mebla do pozycji siedzenia. 

Efektowny mebel do domu

Podkreślić warto, że innowacyjne modele sof mają wiele kieszeni na książki, praktycznych schowków na drobiazgi, jak też wbudowane lampki i ładowarki indukcyjne do smartfona. Korzystanie z takich rozwiązań może opierać się na zautomatyzowaniu. Za pomocą specjalnego pilota ustawimy zagłówki zgodnie z potrzebami, uruchomimy zestaw audio wbudowany w mebel, jak i włączymy klimatyczne podświetlenie. W niewielkich wnętrzach sprawdzą się też wysuwane blaty, które w dowolnej chwili zastosujemy. 

Za pomocą jednego przycisku mamy możliwość korzystania z nowoczesnej sofy, dopasowując ją do swojego gustu. Nie zapominajmy o tym, że mebel narażony jest na kurz i zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest dobranie materiału solidnego i wytrzymałego, jaki oferują producenci nowoczesnych tkanin tapicerskich. Dzięki temu postawimy zarówno na trwałość mebla, jak i na specyficzne właściwości pozwalające pozbyć się plam szybko i bez większego problemu. Komfort wypoczynku będzie znacznie większy wtedy, gdy nie będziemy musieli martwić się o czystość efektownej sofy. 

Trwałe materiały

Wybór materiału nie jest łatwym zadaniem. Sofy mogą bazować na różnorodnych tkaninach, z których każda ma inne cechy. Dobrą opcją jest dobranie materiału meblowego o właściwościach łatwoczyszczących i hydrofobowych. Posiadają one powłokę ochronną, która uchroni sofę przed brudem i plamami. Nawet jeśli dojdzie do zabrudzenia, szybko pozbędziemy się kłopotu i nie będziemy musieli korzystać ze środków chemicznych. Wystarczy sięgnąć po wodę, ręcznik papierowy lub ściereczkę i zetrzeć zabrudzenie. Nie pozostanie po nim nawet ślad, co jest sporym plusem. 

Nowoczesne sofy mają mnóstwo udogodnień, o których większość klientów nie zdaje sobie sprawy. Oświetlenie, ładowanie telefonu, puszczanie muzyki, regulowane zagłówki - to tylko jedne z wielu opcji, jakie dają nam producenci sof. 

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: