Jak pozbyć się nadwagi? 7 kroków do zgrabnej sylwetki

  • 24.07.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak pozbyć się nadwagi? 7 kroków do zgrabnej sylwetki
Masz problem z nadwagą? Podziwiasz zgrabne koleżanki, na których każda obcisła sukienka wygląda idealnie? A może chcesz schudnąć kilka kilogramów, żeby zmieścić się w ulubione letnie spodnie sprzed roku? Oto 7 działań, które pomogą Ci to osiągnąć!

Zaufaj specjaliście

Zauważyłeś, że masz problem z regularnymi i dobrze zbilansowanymi posiłkami? Nie wiesz, co powinno znaleźć się na Twoim talerzu? Przejadasz się, bo masz stresującą pracę? Pomyśl o wizycie u specjalisty dietetyki. W Bydgoszczy na pewno znajdziesz kilku świetnych ekspertów tej dziedziny, którzy ułożą Ci dietę dostosowaną do Twojego stylu życia i stanu zdrowia.

Ruszaj się

Ruch to zdrowie! Wybierz aktywność fizyczną, którą lubisz, dzięki temu łatwiej się jej podejmiesz. To mogą być rolki, rower, tenis, pływanie, bieganie, siłownia, taniec, sztuki walki, siatkówka, piłka nożna, koszykówka lub gimnastyka. Zrezygnuj z windy i pomyśl o dłuższych spacerach.

Kup wagę

Postaraj się ważyć raz w tygodniu. Dzięki temu będziesz na bieżąco monitorował postępy utraty zbędnych kilogramów. Mając świadomość rychłej kontroli rezultatów zmiany diety, będziesz czuł większą motywację do jej kontynuowania. Poza tym, kiedy w krótkim czasie zobaczysz pierwsze efekty, również będzie Ci łatwiej.

Znajdź sojusznika

Znajdź kogoś, kto będzie Cię wspierał w Twoim postanowieniu. Może to być bliska Ci osoba lub kompan do ćwiczeń. Zewnętrzne wsparcie pomoże Ci w trudniejszych chwilach. Nie oznacza to, że kryzysy są nieodzowne i sam nie dasz rady, ale na pewno będzie Ci łatwiej, wiedząc, że masz wiernych kibiców swojej przemiany!

Nagradzaj się

Jesteś osobą łasą na pochwały? Postaraj się wynagrodzić sobie silną wolę i pomyśl, co będzie dodatkowym prezentem za włożony wysiłek. Może kup sobie coś, o czym marzysz od dawna lub wyjedź na wymarzone wakacje, gdzie zabierzesz strój kąpielowy w nowym rozmiarze. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dopilnuj tylko tego, by nagrodą nie była duża czekolada lub tort, jeśli nie chcesz wrócić do stanu wyjściowego!

Wysypiaj się

Sen pomaga w regeneracji i prawidłowej przemianie materii. Będąc stale niewyspany, Twój organizm może domagać się więcej pokarmu. Ciężko trzymać się postanowień, kiedy jesteś głodny i zmęczony.  Zadbaj o wystarczająco długi odpoczynek.

Unikaj kusicieli

Usuń z domu słodycze, jeśli boisz się, że w kryzysie po nie sięgniesz. Masz znajomego, który zawsze proponuje Ci burgera w pubie? Twoja przyjaciółka zaprasza Cię na imprezę, gdzie wiesz, że będą frytki, napoje gazowane, alkohol i wiele kalorycznych dań? Teoretycznie to nic nadzwyczajnego, o ile masz silną wolę i potrafisz odmówić czegoś niezdrowego, widząc, że wszyscy to piją lub jedzą. Być może należysz jednak do tych, których łatwo namówić i wówczas lepiej zrobisz, jeśli zaniechasz przyjścia. Nie oznacza to, że masz rezygnować z kontaktów towarzyskich, po prostu spotkaj się na neutralnym gruncie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: