Tytoń i papierosy bez akcyzy w Gniewkowie

  • 23.09.2021, 22:16
  • KB
Tytoń i papierosy bez akcyzy w Gniewkowie KWP
46-letni gniewkowianin wpadł w ręce policjantów z towarem, który nie miał akcyzy. Mężczyzna odpowie z ustawy karnej skarbowej i grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego nielegalnego tytoniu i papierosów.

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie uzyskali informację o mężczyźnie, który ma posiadać nielegalny tytoń. Namierzyli jego adresy i miejsca pobytu i wczoraj (22.09) przeszukali je.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 1780 sztuk papierosów i 16,8 kg krajanki tytoniowej. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. Na tym asortymencie ciążył podatek akcyzowy na ponad 16 tys. zł, którego to podatku właściciel towaru nie uiścił, tym samym popełniając przestępstwo skarbowe.

Do sprawy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Na podstawie zebranych dowodów jeszcze wczoraj usłyszał zarzut z ustawy karnej skarbowej dotyczący posiadania towarów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Teraz podejrzany będzie musiał liczyć się z wysoką grzywną.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe