Ostrożnie na sankach w Myślęcinku!

  • 20.01.2021, 18:10
  • KB
Ostrożnie na sankach w Myślęcinku! fot.: Myślęcinek
Myślęcinek to bez wątpienia raj do jazdy na sankach. Niestety, pomimo tego, że na stoku wyznaczony został specjalny, bezpieczny tor oświetlony w poprze wieczornej, bardzo dużo osób wybiera jednak miejsca, gdzie obowiązuje zakaz zjazdu na sankach.

W parku takie lokalizacje są dwie: na stoku od strony ulicy Konnej i w Ogrodzie Botanicznym. Pomimo wyraźnego oznakowania, nagminnie jest ono lekceważone. Zakaz wprowadzono ze względu na bezpieczeństwo. Zjeżdżając w stronę ulicy Konnej, saneczkarze narażają się na ślizg wprost pod koła mogących tam jechać samochodów (chociażby z pracownikami parku) lub uderzenie w przechodzących drogą spacerowiczów.

Podobnie jest w Ogrodzie Botanicznym – tam pomysł zjazdu może skończyć się wpadnięciem do stawu (są to stawy sztuczne, wyłożone folią i nie zamarzają w ten sam sposób, co naturalne akweny) lub spowodowaniem kraksy z odwiedzającymi korzystającymi z alejek. W przypadku botanika dochodzi jeszcze kolejna ważna sprawa: ochrona przyrody.

Zjeżdżając na sankach ze zbocza, niszczona jest roślinność, w wielu miejscach znajdująca się pod ochroną. Ze śniegiem zdzierana jest cała warstwa, która wiosną powinna rozkwitać, a będzie musiała się odnawiać. Jest to działanie bardzo szkodliwe dla całego ekosystemu, nie mówiąc już o tym, jak niekorzystnie będzie to wyglądało, a botanik ma cieszyć oko. Dlatego apelujemy o przestrzeganie zakazów i korzystanie z wielu możliwości do zjazdu, jakie daje ukształtowanie terenu w Myślęcinku, ale w miejscach bezpiecznych i do tego przeznaczonych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe