Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pieśni klasyczne wybranych epok, arie operowe i operetkowe oraz utwory musicalowe

Pieśni klasyczne wybranych epok, arie operowe i operetkowe oraz utwory musicalowe

Autor: Materiały prasowe


Kategoria:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Sala balowa im. Andrzeja Szwalbego. Bilety: 20zł, dostępne na Bilety24.pl lub w recepcji Pałacu Nowego po wcześniejszej rezerwacji pod nr 785 250 182 lub mailowo na adres: [email protected]. Ilość miejsc ograniczona!

 

Wystąpią bydgoscy muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Agnieszka Broczkowska (sopran) i Remigiusz Kuźmiński (tenor), którzy studiowali razem na tym samym roku, a także Wojciech Broczkowski (fortepian), będący zarówno absolwentem jak i wykładowcą tejże uczelni.

 

Poniżej biogramy artystów:

 

Agnieszka Broczkowska – dyplomowana artystka, muzyk, wokalistka, dyrygentka i organistka, magister sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy o specjalnościach: wokalistyka klasyczna, dyrygentura klasyczna i organy klasyczne. Posiada wyższe wykształcenie muzyczne oraz pełne kwalifikacje pedagogiczne. Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu o specjalnościach: wokalistyka klasyczna, organy klasyczne oraz rytmika. Posiada głos szkolony o barwie i skali sopranu koloraturowego. Brała udział w Nieszporach Ludźmierskich, obok takich artystów jak: Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki i Grzegorz Turnau. Koncertuje m.in. z zespołem Tango Cancion oraz z Chórem Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares. 

 

Remigiusz Kuźmiński – dyplomowany artysta, muzyk, wokalista i dyrygent, magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy o specjalnościach: wokalistyka jazzowa (w klasie prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej), wokalistyka klasyczna (w klasie prof. Krzysztofa Szydzisza), dyrygentura jazzowa (w klasie prof. Andrzeja Zubka) oraz dyrygentura klasyczna (w klasie prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza). Pięcioletnie jednolite dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany artysta, muzyk, wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu o specjalności: wokalistyka klasyczna (w klasie prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak), a także Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta jest rodowitym Pałuczaninem. Urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a przez pierwsze lata życia mieszkał i wychowywał się w Zalesiu Barcińskim w gminie Barcin. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek (Powstaniec Wielkopolski) był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolnienia muzyczne w postaci pięknej barwy głosu i dobrego słuchu muzycznego odziedziczyła również siostrzenica (chrześnica) artysty. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje na terenie całej Polski oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe, single oraz teledyski. Współpracuje również z wieloma uznanymi osobistościami. Nieprzerwanie od czasów studiów związany jest z bydgoskim środowiskiem kultury i sztuki, w tym m.in. z bydgoską Wytwórnią Nagraniową MG Studio. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki typu: pop, jazz, soul, funk, rhythm and blues, musical, opera, operetka, gospel, filmowa, literacka i aktorska. 

 

Wojciech Broczkowski – dyplomowany artysta, muzyk, pianista, magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy o specjalności: fortepian klasyczny (w klasie profesora Jerzego Sulikowskiego), a także wykładowca akademicki tejże uczelni. Ukończył również Liceum Muzyczne im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy o specjalności: fortepian klasyczny. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju. Brał udział w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był laureatem Konkursu im. Fryderyka Chopina w Göttingen. Współpracuje z Orkiestrą im. Johanna Straussa.


Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Rozpoczęcie: 22.09.2024 16:00
Zakończenie: 22.09.2024 18:00
Koncert muzyki dwudziestolecia międzywojennego - Jakub Gawrysiak Koncert muzyki dwudziestolecia międzywojennego - Jakub Gawrysiak Jakub Gawrysiak – znany jako jednoosobowa orkiestra o przydomku „Maestro” – to muzyk niepoważnie poważny: multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor, aranżer, organizator życia kulturalnego. Artysta estrady inspirujący się muzyką dwudziestolecia międzywojennego i propagator rzeczonej muzyki. Miłośnik improwizacji muzycznej. Kształcił się w Wielkiej Brytanii i Francji. Współtwórca i główny pianista brytyjskiej grupy „RetroSingers”. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech. W 2019 roku, z londyńskiej stacji St. Pancrass International, zagrał koncert dla japońskiej telewizji NHK. W swojej karierze wystąpił m.in. przez brytyjską rodziną królewską czy Davidem Beckhamem. Kompozytor Hejnału Miasta Jabłonowa Pomorskiego. Nagrodzony Złotym Liściem Retro '2024. Dlaczego warto zmierzyć się z muzyką dwudziestolecia międzywojennego? Nasza rodzima polska twórczość lat 20. i 30. towarzyszyła wielu pokoleniom Polaków i do dziś, odkrywana na nowo, niesie za sobą bajeczne wyobrażenie niedoświadczonych przez nas, współczesnych, czasów, które niezmiennie kojarzą się z cechami uważanymi za utracone bezpowrotnie: klasą, stylem i elegancją. Sceniczna inspiracja międzywojennymi szlagierami przy niepoprawnej (nade wszystko niepoprawnej romantycznie) opowieści, połączona z muzyczną fantazją instrumentalno-wokalną daje niespotykany i arcyciekawy obraz nie tylko tego historycznego okresu, ale przede wszystkim tu i teraz tworzy niezapomnianą rzeczywistość, zupełnie inną od bieżącej, pozwalającą na zatracenie zmysłów w dźwiękach, treści, humorze, żarcie, refleksji, nostalgii, melancholii – wszystkim tym, czego każdy człowiek, choć na chwilę, potrzebuje. Cegiełka na Fundację Światłownia 30 zł.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.07.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.07.2025 20:00
Przeboje Ireny Jarockiej zaśpiewa Aleksandra Meler - koncert Przeboje Ireny Jarockiej zaśpiewa Aleksandra Meler - koncert Zapraszamy na koncert piosenek Ireny Jarockiej. Najbardziej znane melodie jak “Motylem jestem” czy “Wymyśliłam cię” zaśpiewa Aleksandra Meler. Dzięki wyjątkowym i niepowtarzalnym fortepianowym aranżacjom Piotra Dąbrowskiego dawne przeboje zyskają nowe artystyczne piękno. Aleksandra Meler to mieszkanka Brzozy Bydgoskiej. Jest absolwentką studiów podyplomowych chórmistrzostwo i emisja głosu Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego oraz kierunku śpiew solowy Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Obecnie kształci się w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Bydgoszczy na kierunkach kantor oraz organista. Piotr Dąbrowski to pianista, dyrygent, aranżer, Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pochodzi z Włocławka, a obecnie mieszka w Bydgoszczy, gdzie od roku 2005 zajmuje się prowadzeniem big bandów: JAZZ BIG BAND ’75 i JUNIOR JAZZ BIG BAND ’75 z Pałacu Młodzieży oraz BIG BAND UKW. Jako pianista często akompaniuje na koncertach i konkursach piosenki poetyckiej i aktorskiej, Jest członkiem grupy BY THE WAY krążącej w gatunkach jazz, latino, funk. Jest doktorem sztuki muzycznej. W Instytucie Edukacji Muzycznej na UKW jako profesor prowadzi Big Band UKW, uczy improwizacji jazzowej oraz akompaniuje na zajęciach wokalnych. Cegiełka na Fundację Światłownia 30 zł.Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.07.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 11.07.2025 20:00
ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
Reklama