Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Irek Głyk Vibes Expression feat. Piotr Matusik

Irek Głyk Vibes Expression feat. Piotr Matusik

Autor: Materiały prasowe


Kategoria:

Irek Głyk, to wybitny wibrafonista, perkusista, kompozytor i aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). Irek Głyk jest również założycielem i menedżerem rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio, w którym na perkusji grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk oraz 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. W latach 2016 – 2018 Irek był perkusistą w zespole Kingi, która już w wieku 18 lat stała się rozpoznawalna w branży muzycznej, nagrywając cover piosenki Erica Claptona „Tears In Heaven”.


Obecnie Irek Głyk występuje w swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary’ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności. Jest również cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka. Na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: „Long Time”, „Step Ahead” oraz ”Irek Głyk Vibes Expression”, z którym w lutym br. przyjedzie do Ostromecka.


Podczas tego koncertu towarzyszył mu będzie Piotr Matusik – pianista i kompozytor, lider zespołu Piotr Matusik Quartet wykonującego kompozycje Chicka Corei. Dość powiedzieć, iż album „Tribute to Chick Corea” został wysłuchany przez mistrza Chicka Coreę, który napisał do Piotra list z podziękowaniami i gratulacjami. Piotr Matusik jest również liderem swojego elektro-akustycznego tria, wykonującego jego własne kompozycje z albumu „Independence”. Znaczącym osiągnięciem Piotra, potwierdzającym jego genialne zdolności kompozytorskie, było zdobycie pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych – B Jazz 2016 – w Belgii.


Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Rozpoczęcie: 18.02.2024
Łydka Grubasa - koncert Łydka Grubasa - koncert Halo, tu Łydka! Zapraszamy na wiosenną odsłonę trasy koncertowej „ĘĆ się imię Twoje”. Okazją jest nasza najnowsza płyta zatytułowana „ĘĆ” nagrana razem ze wspaniałymi Gośćmi. I jest to trasa ciut inna niż dotychczasowe... Ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwe miejsce muzyki rockowej jest w klubach, jak najbliżej Ludzi. I o to chodzi w tej trasie! Chcemy być jak najbliżej Was i chcemy pograć jak najszczerszego rocka! Odwiedzimy miejsca gdzie będziemy po raz pierwszy – każdy z Was zasługuje na koncert jak najbliżej domu. Pogramy nową płytę, pogramy hiciory, sięgniemy też po parę utworów, które rzadziej pojawiały się na setlistach typu Dni Gminy. A które są nam bardzo bliskie z racji srogiego, ostrego charakteru. I... pojawią się też absolutne nowości zapowiadające całkiem nowy materiał! Pociśniemy ze sceny pełnym pasmem, bez cenzury, bez kompromisów, z sercem i niewyparzonym jęzorem na dłoni. Razem z nami w poszczególnych miastach młócą kapitalne supporty, a część koncertów zagramy w towarzystwie sekcji dętej! Zatem dawaj do nas! Drogi Widzu, Droga Widzko - Niech się Ęci Imię Twoje! BILETYKupBilecik: https://bkb.pl/116359-157c7eBilet: https://sklep.ebilet.pl/277252852059996247Biletyna: https://bilety.io/2nG78GoOut: https://goout.net/.../lydka-grubasa+support-talo.../kaew/ Bramki: 19:00Start koncertu: 20:00Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.02.2024 20:00 – Data zakończenia wydarzenia: 23.02.2024 22:00
Paweł Domagała - Narnia Tour Paweł Domagała - Narnia Tour W 2023 roku Paweł Domagała kontynuuje trasę koncertową „Narnia Tour”, aby utwory z nowego albumu miały szansę dotrzeć do odbiorców w całej Polsce.18 listopada 2022 roku odbyła się premiera płyty Pawła Domagały pt. „Narnia”, nawiązującej do „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Z tej okazji artysta wyruszył w wielką trasę koncertową. Paweł Domagała z zespołem odwiedził 16 miast i zagrał w wypełnionych po brzegi najpiękniejszych salach koncertowych w całej Polsce. Nowe piosenki, które dojrzewały w studiu nagraniowym pod czujnym okiem Łukasza Borowieckiego, nabrały już pełni życia w oprawie koncertowej, wsparte energią widowni.„Narnia” jest czwartym albumem Pawła Domagały. Krążek poprzedziły trzy single: „Łe Łe” oraz „Dzieci u dziadków” i „Po co ten krzyk”. Artysta zaprosił do współpracy Łukasza Borowieckiego, który współtworzył muzykę w „Narnii”. Wcześniejsze płyty artysty: „Opowiem Ci o mnie” i „1984” pokryły się platyną, natomiast album pt. „Wracaj” pokrył się złotem.Nowa płyta to bardzo osobista podróż, będąca rodzajem pamiętnika. Artysta podkreśla, że album jest „o szukaniu w sobie takiego miejsca, które jest tylko nasze i do którego uciekamy, gdy jest nam źle”. To opowieść pełna wiary w to, że każdy z nas ma w sobie tytułową „Narnię”, w której może rządzić dobro. Jak mówi sam autor: „To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad »Narnią« była równocześnie pracą nad sobą” – opowiada wokalista.Paweł Domagała zagra dla nas magiczne koncerty na trasie „Narnia Tour”. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć artystę w nowym repertuarze i poczuć energię nowych piosenek na żywo. Bilety na koncerty Pawła Domagały i innych gwiazd polskiej sceny muzycznej są dostępne w naszym repertuarze.Informacje od Organizatora Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.02.2024 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.02.2024 20:00
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
Reklama