Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Koncert: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Koncert: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Kategoria:

 

Informacje od Organizatora:
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – 40 lat na scenie!
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa obchodzą w tym roku jubileusz 40 lecia działalności!
Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe to zaledwie część dorobku zespołu.
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis” i Srebrnym Krzyżem Zasługi..
Muzycy Nocnej Zmiany Bluesa już od czterdziestu lat… A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
Skład zespołu:
- Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
- Witold Jąkalski – slide gitar
- Wiesław Kryszewski – gitara
- Piotr Dąbrowski – gitara basowa, śpiew
- Grzegorz Minicz – bębny
Zapraszamy do Salonu Hoffman KPCK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w siedzibie KPCK oraz na biletyna.pl


Bydgoszcz
Rozpoczęcie: 29.12.2022 19:00
Zakończenie: 31.12.2022 21:00
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
Reklama