Jak szukać pracy?

  • 03.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak szukać pracy?
Wiele młodych osób po szkole średniej lub w trakcie studiów, które dopiero wkraczają w rynek pracy, staje przed zagadnieniem: jak znaleźć pracę? Jak jej w ogóle szukać? Na te pytania nie ma jednej idealnej odpowiedzi, ale istnieją sposoby na to, by poradzić sobie z tym problemem i zacząć zdobywać swoje pierwsze doświadczenie na rynku pracy.

Od czego zacząć poszukiwania?

Najszybciej i najłatwiej zacząć poszukiwania przez internet. Z pomocą przychodzą specjalne strony np. Pracuj.pl. Osoba poszukująca pracy może założyć w serwisie konto i przedstawić swój profil zawodowy, wpisać m.in. wykształcenie, posiadane umiejętności czy przebyte kursy i tym samym zainteresować potencjalnych pracodawców.

W poszukiwaniach warto brać czynny udział, dlatego przejrzyj interesujące Cię oferty pracy. Szukasz konkretnego stanowiska lub zawodu? Chcesz być sprzedawcą ekskluzywnych produktów lub pracować jako grafik? Na bieżąco sprawdzaj czy w ogłoszeniach nie pojawiła się oferta pracy idealna dla Ciebie.

Gdy już znajdę ogłoszenie – co dalej?

Znalezienie odpowiedniej oferty pracy do dopiero początek. Przygotuj odpowiednie CV i umieść w nim informacje oraz umiejętności, które zainteresują potencjalnego pracodawcę. Warto pamiętać o tym, by nie wysyłać hurtem jednego CV na różne stanowiska i do różnych firm, a odpowiednio dopasować w CV posiadane przez siebie umiejętności i wiedzę do wymagań zawartych w ogłoszeniu. Przedstaw zgodnie z prawdą co potrafisz najlepiej, jakie Twoje cechy mogą przydać się na danym stanowisku.

Brak mi wymaganego doświadczenia – co robić?

Zdarza się, że pracodawcy szukają nowych pracowników – młodych, ambitnych i gotowych do działania. Oferta pracy jest idealna dla Ciebie, z jednym wyjątkiem:"szukamy osoby z pięcioletnim doświadczeniem w sprzedaży" czy "z profesjonalną wiedzą z zakresu obsługi klienta". Wiele osób niespełniających jednego z podanych w ogłoszeniu punktów od razu rezygnuje z wysłania swojego CV do pracodawcy. Warto jednak zaryzykować i spróbować – bardzo często podane kryteria dotyczą tzw. umiejętności miękkich – są to umiejętności, których przy odpowiednim zaangażowaniu oraz chęciach można się nauczyć i dzięki temu zdobyć odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko.

Jak dostarczyć CV do pracodawcy?

W zależności od rodzaju rekrutacji zastosuj odpowiednią formę dostarczenia CV do pracodawcy. Może CV musisz przynieść osobiście do siedziby firmy? A może na wymarzone stanowisko pracy trwa rekrutacja on-line? Jeśli pracy szukasz przez serwisy internetowe, np. Pracuj.pl – będziesz poproszona/-y o wysłanie swojego CV drogą elektroniczną. Jest to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla Ciebie, jak i dla osób przeprowadzających rekrutację.

Po wysłaniu swojego zgłoszenia pozostaje czekać na wiadomość od potencjalnego pracodawcy. Najczęściej kontakt w sprawie rozmowy rekrutacyjnej przebiega telefonicznie, dlatego pamiętaj o tym, by mieć naładowany telefon i móc odebrać go w odpowiednim momencie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: