Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wieeelki, więęększy, Huuuge Game Jam!

Wieeelki, więęększy, Huuuge Game Jam!

Po raz drugi studio Huuuge Games zaprasza na Huuuge Game Jam, który odbędzie się 18 i 19 listopada w bibliotece UKW w Bydgoszczy.



Huuuge Game Jam to połączenie game jamu i cyklu warsztatów. A co w tym roku przygotowali dla Was organizatorzy?



Mikołaj Kamiński, czyli Sos, będzie w swoim żywiole - w ramach warsztatów wykona BattleDecks, znaną inaczej jako prezentację PowerPoint Karaoke. A o co tutaj dokładnie chodzi? Sos otrzyma temat oraz slajdy dopiero przed swoim wystąpieniem - cały wykład będzie więc freestylem :).



Drugim śmiałkiem, który zmierzy się z taką formą prezentacji będzie Krzysztof Pachulski, czyli znany w środowisku gamedevu Dalton. Jesteście tego ciekawi? Koniecznie wpadnijcie na HGJ, żeby zobaczyć to na własne oczy. I oczywiście trzymajcie za nich kciuki!



Po tych atrakcjach odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Borysa Nieśpielaka - “Wszystko z nami w porządku” / “We are alright”. 



Po filmie w menu organizatorzy zapewniają Easter Egg. A co to będzie dokładnie? Dowiecie się dopiero na miejscu...



Jeżeli chciałbyś uczestniczyć w tworzeniu gry wraz z osobami o podobnych pasjach koniecznie dołącz do tego wydarzenia. Nieważne, czy jesteś amatorem, czy też profesjonalistą. Przyjedź do Bydgoszczy, weź udział w tym maratonie i stwórz grę w 24 godziny.



Oprócz typowego jamu, wykładów/warsztatów BattleDecks, filmu oraz niespodzianki organizatorzy zapraszają tych “nieobecnych ciałem” na game jam w wersji online. Uczestnicy będą mieli mogli udostępnić paczki ze stworzoną grą, która również będzie oceniana przez jury. Szczegółów szukajcie na stronie wydarzenia na FB Huuuge Games. Link do biletów znajduje się tutaj.



PS Bilety na HGJ są darmowe, ale organizatorzy wspominają, że byłoby miło, gdybyście przynieśli ze sobą wnośne/wpisowe, czyli puszki i suchą karmę dla kotów (nie zapomnieli o psach, ale podobno otrzymują dużo więcej darów). Zebrane jedzenie zostanie przekazane Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy (Informacja od schroniska: proszą o mniejsze ilości, ale lepszej jakości).



Huuuge Game Jam organizuje studio Huuuge Games, a głównym partnerem został Gamedec, specjalizacja na UKW zajmująca się badaniem i projektowaniem gier. Partnerami medialnymi tego wydarzenia zostali: Pixel, Graczpospolita, PSX Extreme oraz IGN. Do zobaczenia!



Trochę historii:



Poprzednia edycja HGJ okazała się dużym sukcesem – a co tam się działo? Na miejscu pojawili się prelegenci szeroko znani w środowisku gamedevu: Krzysztof Pachulski vel Dalton (MythicOwl oraz członek zarządu KNTG Polygon), Paulina Vera Szmidt (Huuuge Games, rudy Dziobak), Juliusz Zenkner i Dominik Gotojuch (duet Robot Gentleman), Maciej Miąsik (Pixel Crow) oraz Mikołaj Kamiński vel Sos Sosowski.



W trakcie game jamu powstało łącznie 35 gier – 27 na miejscu oraz 8 online (bo istniała również taka możliwość stworzenia gry). W imprezie wzięło udział łącznie 159 osób, w tym 87 tworzyło gry na miejscu, 29 online, a dodatkowe 43 osoby przyszły tylko na wykłady.



Wszystkie gry, które powstały w trakcie tego Game Jamu, można zobaczyć, a właściwie to przetestować, tutaj



Studio Wild boar z Bydgoszczy wygrało nasz HGJ 2016, gra Headahead została uznana najlepszą grą 2016 roku i zdobyła nagrodę Game Jam Awards, a nagrodę otrzymali z rąk wicepremiera Jarosława Gowin.



Jeżeli chcielibyście posłuchać wykładów z tamtego roku, to wszystkie można zobaczyć na kanale YT Huuuge Games.




Karola Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Organizator: Huuuge Game Jam
Rozpoczęcie: 18.11.2017 09:00
Zakończenie: 19.11.2017 18:00
Nailbreaker (UK) + SIKSA (PL) - koncert Nailbreaker (UK) + SIKSA (PL) - koncert Zapowiada się wyjątkowy wieczór z dwoma koncertami. SIKSA to znany mózgowej publiczności duet Alex Freiheit i Piotr Boratyński, natomiast Mailbreaker to projekt, który na scenie Mózgu zobaczymy po raz pierwszy, z inicjatywy Adama Kempy. NailbreakerProjekt, którego geneza leży w bezrobociu i wyobcowaniu. Nailbreaker łączy w sobie brzmienia punka, rapu, digital noise, czy industrialu. Muzyczny atak na uszy, słowny atak na depresję, desperację i realia życia na zadupiu dzisiejszej Anglii. Fundamenty artystyczne wywodzą się z podziemnej moralności, czego efektem jest kilkanaście już tras koncertowych w duchu DIY, czy głównie szeptane strategie marketingowe, aczkolwiek dokonania Nailbreakera nie przechodzą niezauważone; w ciągu ostatnich lat artysta dzielił scenę i festiwalowe sloty z takimi artystami jak: Show Me The Body, Autor i Punisher, Meryl Streek, Ryosuke Kiyasu i Death Goals. W 2025 roku artysta zapuszcza się daleko od domu i za sprawą kolektywu Jvdasz Iskariota dotrze również do Polski by promować swój debiutancki album „Robert Knight Wine Cellar”, krzewiący tę samą co cała kariera artysty myśl: przetrwać dzięki muzyce. SIKSA (słowo z języka jidysz, pot. pogard. młoda dziewczyna postrzegana jako wulgarna, niedoświadczona i niedojrzała) to feministyczny duet ułożony na głos, bas, tekst i ciała. Koncerty SIKSY łączą z sobą energię koncertu punkowego, poezji performatywnej czy tańca współczesnego a w interakcji z publicznością nabierają jedynych w swoim rodzaju walorów dramatycznych. W ograniczeniach instrumentarium i obecności scenicznej duet znajduję siłę, by stworzyć własną drogę. Opiera się czasem o wspomnienia z dzieciństwa, innym razem o bajki i legendy, czy rzeczywistość przetworzoną przez nieskrępowane i niepohamowane spojrzenie SIKSY. W jej twórczości to co osobiste spotyka się z politycznym a to co niewypowiedziane z tym co wykrzyczane. SIKSA zagrała ponad 400 koncertów w całej Europie, Turcji oraz na Kaukazie od małych klubów i skłotów, przez galerie sztuki współczesnej aż po największe europejskie festiwale. W 2025 SIKSA zaprezentuje swój najnowszy materiał koncertowy pod tytułem Grande Donna Freiheit & Her Spiders from the Squat. wstęp 40/50 zł Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2025 21:00 – Data zakończenia wydarzenia: 17.05.2025 23:00
SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na LETNI FESTIWAL MUZYKI IMPROWIZOWANEJ - SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ, składający się z cykl pięciu koncertów realizowanych przy współpracy z bydgoskimi orkiestrami, w których repertuarze dominuje SWING. Dzięki tym współczesnym orkiestrami i zespołom swingowym, muzyka swingowa wciąż żyje, zyskując nowych fanów na całym świecie. Choć większość z tych zespołów czerpie z tradycji klasycznego swingu, nie boją się również eksperymentować i wprowadzać nowoczesne elementy do tego gatunku. Swing pozostaje więc żywą i rozwijającą się częścią współczesnej muzyki, cieszącą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników klasyki, jak i młodszej publiczności. Projekt dedykowany jest obchodom Bydgoskiego Roku Muzyki 2025 i współfinansowany jest przez miasto Bydgoszcz. MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY Orkiestra Zespołu Szkół Elektronicznych (ZSE) w Bydgoszczy jest jednym z bardziej znanych zespołów muzycznych w regionie. Orkiestra ta została założona w 1969 roku , a jej wieloletnim dyrygentem był Leon Eliasz, a obecnie jest Krzysztof Beszczyński. Początkowo orkiestra występowała jako Harcerska Orkiestra Dęta Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy. Z biegiem lat przekształciła się w profesjonalny zespół, który zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Orkiestra wykonuje różnorodny repertuar, który obejmuje muzykę klasyczną, filmową, jazzową oraz utwory rozrywkowe. Często sięga również po nowoczesne aranżacje, które łączą elementy elektroniki z muzyką tradycyjną. Orkiestra ZSE współpracuje z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Orkiestra ZSE występuje na wielu prestiżowych wydarzeniach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Zespół jest ceniony za wysoką jakość wykonania i różnorodność w doborze repertuaru. W orkiestrze grają zarówno uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, jak i muzycy, którzy specjalizują się w muzyce dętej. Dzięki swojej bogatej tradycji, orkiestra ZSE w Bydgoszczy stała się ważnym punktem na mapie muzycznej miasta, a jej działalność ma pozytywny wpływ na kulturę muzyczną zarówno w regionie, jak i w kraju. SCENA LENIA LUB SALA KONCERTOWA CENTRUM ARTYSTYCZNEGO ELJAZZ WSTĘP WOLNYData rozpoczęcia wydarzenia: 25.05.2025 19:30 – Data zakończenia wydarzenia: 25.05.2025 21:00
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama