Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Źródło: materiały prasowe


Kategoria:

Informacje od Organizatora:
Młyny to dobre miejsce na świętowanie Dnia Dziecka! Podczas nadchodzącego weekendu nie zabraknie twórczych i naukowych wrażeń. Specjalnie dla małych bydgoszczanek i bydgoszczan Młyny przygotowały różnorodne i widowiskowe atrakcje. W piątek odbędą się twórcze warsztaty, a w niedzielę instytucja zaprasza do strefy gier planszowych oraz na… pokazy naukowe!

W piątek, 2 czerwca, w Nowym Miejscu odbędą się warsztaty „Wszystkie dzieci nasze są”. Młyny wraz ze Stowarzyszeniem MY TEŻ zaproszą uczestniczki i uczestników w podróż dookoła świata!  A wszystko to, aby poznać dzieci z różnych zakątków świata oraz lokalnego podwórka. Spotkanie będzie okazją do rozmów o różnorodności i podobieństwach. Prowadzące opowiedzą też o tym, jak bardzo jesteśmy inni, a jednak równi. Maluchy będą mogły poćwiczyć też zdolności manualne i własnoręcznie stworzą artystyczne autoportrety oraz ramki na zdjęcia.

Ale to nie koniec atrakcji! Gdy temperatura spada, emocje rosną! W niedzielę, 4 czerwca, Młyny zapraszają na wybuchową przygodę z szalonymi Naukowcami! „Weź to na zimno” to seria pokazów popularnonaukowych przygotowanych przez „Laboratorium Pana Korka”.
Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka będą stopniowo obniżać temperaturę eksperymentów do prawie minus 200 stopni Celsjusza, podgrzewając równocześnie atmosferę na scenie i widowni. Do wybuchowych i mrożących nie tylko krew w żyłach doświadczeń wykorzystają gaśnicę z dwutlenkiem węgla, dwustulitrową beczkę, drabinę oraz mnóstwo skroplonego powietrza. Ten ostatni składnik eksperymentów to sprawka dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność.  Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów.

Także w niedzielę, wraz z Bydgoską Strefą Gier Bez Prądu, Młyny zapraszają do wspólnej zabawy przy planszówkach. Lubisz gry planszowe? Chciałbyś nawiązać nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach? A może Twojej paczce brakuje jednego gracza do turnieju w ulubioną grę? Wpadnij w niedzielę do Młynów i daj się porwać zabawie!

To będzie weekend pełen młyńskiej zabawy!

Dzień Dziecka Młyny będą świętować w piątek, 2 czerwca oraz w niedzielę, 4 czerwca. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, na warsztaty „Wszystkie dzieci nasze są” oraz na pokazy popularnonaukowe „Weź to na zimno” obowiązują jednak zapisy. Więcej informacji oraz link do pobrania bezpłatnych wejściówek: mlynyrothera.pl/wydarzenie/mlynska-zabawa-dzien-dziecka-w-mlynach-rothera/


ul. Mennica 10 Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Organizator: Młyny Rothera
Rozpoczęcie: 02.06.2023 16:00
Nailbreaker (UK) + SIKSA (PL) - koncert Nailbreaker (UK) + SIKSA (PL) - koncert Zapowiada się wyjątkowy wieczór z dwoma koncertami. SIKSA to znany mózgowej publiczności duet Alex Freiheit i Piotr Boratyński, natomiast Mailbreaker to projekt, który na scenie Mózgu zobaczymy po raz pierwszy, z inicjatywy Adama Kempy. NailbreakerProjekt, którego geneza leży w bezrobociu i wyobcowaniu. Nailbreaker łączy w sobie brzmienia punka, rapu, digital noise, czy industrialu. Muzyczny atak na uszy, słowny atak na depresję, desperację i realia życia na zadupiu dzisiejszej Anglii. Fundamenty artystyczne wywodzą się z podziemnej moralności, czego efektem jest kilkanaście już tras koncertowych w duchu DIY, czy głównie szeptane strategie marketingowe, aczkolwiek dokonania Nailbreakera nie przechodzą niezauważone; w ciągu ostatnich lat artysta dzielił scenę i festiwalowe sloty z takimi artystami jak: Show Me The Body, Autor i Punisher, Meryl Streek, Ryosuke Kiyasu i Death Goals. W 2025 roku artysta zapuszcza się daleko od domu i za sprawą kolektywu Jvdasz Iskariota dotrze również do Polski by promować swój debiutancki album „Robert Knight Wine Cellar”, krzewiący tę samą co cała kariera artysty myśl: przetrwać dzięki muzyce. SIKSA (słowo z języka jidysz, pot. pogard. młoda dziewczyna postrzegana jako wulgarna, niedoświadczona i niedojrzała) to feministyczny duet ułożony na głos, bas, tekst i ciała. Koncerty SIKSY łączą z sobą energię koncertu punkowego, poezji performatywnej czy tańca współczesnego a w interakcji z publicznością nabierają jedynych w swoim rodzaju walorów dramatycznych. W ograniczeniach instrumentarium i obecności scenicznej duet znajduję siłę, by stworzyć własną drogę. Opiera się czasem o wspomnienia z dzieciństwa, innym razem o bajki i legendy, czy rzeczywistość przetworzoną przez nieskrępowane i niepohamowane spojrzenie SIKSY. W jej twórczości to co osobiste spotyka się z politycznym a to co niewypowiedziane z tym co wykrzyczane. SIKSA zagrała ponad 400 koncertów w całej Europie, Turcji oraz na Kaukazie od małych klubów i skłotów, przez galerie sztuki współczesnej aż po największe europejskie festiwale. W 2025 SIKSA zaprezentuje swój najnowszy materiał koncertowy pod tytułem Grande Donna Freiheit & Her Spiders from the Squat. wstęp 40/50 zł Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2025 21:00 – Data zakończenia wydarzenia: 17.05.2025 23:00
SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na LETNI FESTIWAL MUZYKI IMPROWIZOWANEJ - SWINGUJĄCA BYDGOSZCZ, składający się z cykl pięciu koncertów realizowanych przy współpracy z bydgoskimi orkiestrami, w których repertuarze dominuje SWING. Dzięki tym współczesnym orkiestrami i zespołom swingowym, muzyka swingowa wciąż żyje, zyskując nowych fanów na całym świecie. Choć większość z tych zespołów czerpie z tradycji klasycznego swingu, nie boją się również eksperymentować i wprowadzać nowoczesne elementy do tego gatunku. Swing pozostaje więc żywą i rozwijającą się częścią współczesnej muzyki, cieszącą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników klasyki, jak i młodszej publiczności. Projekt dedykowany jest obchodom Bydgoskiego Roku Muzyki 2025 i współfinansowany jest przez miasto Bydgoszcz. MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH W BYDGOSZCZY Orkiestra Zespołu Szkół Elektronicznych (ZSE) w Bydgoszczy jest jednym z bardziej znanych zespołów muzycznych w regionie. Orkiestra ta została założona w 1969 roku , a jej wieloletnim dyrygentem był Leon Eliasz, a obecnie jest Krzysztof Beszczyński. Początkowo orkiestra występowała jako Harcerska Orkiestra Dęta Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy. Z biegiem lat przekształciła się w profesjonalny zespół, który zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Orkiestra wykonuje różnorodny repertuar, który obejmuje muzykę klasyczną, filmową, jazzową oraz utwory rozrywkowe. Często sięga również po nowoczesne aranżacje, które łączą elementy elektroniki z muzyką tradycyjną. Orkiestra ZSE współpracuje z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Orkiestra ZSE występuje na wielu prestiżowych wydarzeniach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Zespół jest ceniony za wysoką jakość wykonania i różnorodność w doborze repertuaru. W orkiestrze grają zarówno uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, jak i muzycy, którzy specjalizują się w muzyce dętej. Dzięki swojej bogatej tradycji, orkiestra ZSE w Bydgoszczy stała się ważnym punktem na mapie muzycznej miasta, a jej działalność ma pozytywny wpływ na kulturę muzyczną zarówno w regionie, jak i w kraju. SCENA LENIA LUB SALA KONCERTOWA CENTRUM ARTYSTYCZNEGO ELJAZZ WSTĘP WOLNYData rozpoczęcia wydarzenia: 25.05.2025 19:30 – Data zakończenia wydarzenia: 25.05.2025 21:00
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama